XLI Narodowy Pokaz Koni Arabskich 2019: Wyniki

Data publikacji: 2019-08-13
Pomian (Gazal Al Shaqab – Pilar/Fawor), fot. Dava Palej Timeless Photography
Pomian (Gazal Al Shaqab – Pilar/Fawor)


11 sierpnia w SK Janów Podlaski (Wygoda 3, 21-505 Janów Podlaski) poznaliśmy imiona czempionów oraz laureatów nagród specjalnych – mowa o 41. edycji Narodowego Pokazu Koni Arabskich (program jest dostępny
TUTAJ), która odbyła się w dniach od 9 do 11 sierpnia br. Komisja sędziowska – Eiad Safady (NED), Deirdre Hyde (UAE), Francesco Santoro (ITA) oraz Koenraad Detailleur (BEL) – miała twardy orzech do zgryzienia, jednak w końcu udało się wyłonić najlepszych. Poniżej można zapoznać się z podsumowaniem poszczególnych czempionatów i nagród specjalnych. 


Wieża Mocy (QR Marc – Wieża Marzeń/Ekstern)



NARODOWY POKAZ KONI ARABSKICH 2019 – WYNIKI


Czempionat Polski Klaczy Rocznych

1. Florissima (Sahm El Arab – Forgissima/Vitorio TO), SK Michałów

2. Basilia (Pogrom – Binduga/Kahil Al Shaqab), SK Janów Podlaski 

3. Amirata (EKS Alihandro – Alhasa/Ganges), SK Janów Podlaski 

Czempionat Polski Ogierów Rocznych

1. Star Farid (RFI Farid – Eks Star Of Africa/Marwan Al Shaqab), Wojciech Parczewski

2. Pointer (Sahm El Arab – Palanga/Ekstern), SK Michałów

3. Wolare (RFI Farid – Wieża Marii/El Omari), Wojciech Parczewski


Ames JR (Psytadel – Altara/Gazal Al Shaqab)



Czempionat Polski Klaczy Młodszych

1. Encarina (Ascot DD – Eneria/QR Marc), SK Janów Podlaski

2. El Bellisima (Ascot DD – Ekliptyka/Ekstern), SK Michałów

3. Paprotnia (Elgast – Paeksa/Ekstern), Lech Błaszczyk

Czempionat Polski Ogierów Młodszych

1. Ames JR (Psytadel – Altara/Gazal Al Shaqab), Janusz Ryżkowski 

2. Belmari (El Omari – Bint Ermina/Kabsztad), SO Białka 

3. Erantis (Ascot DD – Eugara/Om El Bellissimo), SK Janów Podlaski 


Encarina (Ascot DD – Eneria/QR Marc) oraz El Bellissima (Ascot DD – Ekliptyka/Ekstern)



Czempionat Polski Klaczy Starszych

1. Wieża Mocy (QR Marc – Wieża Marzeń/Ekstern), SK Michałów

2. Eksterna (Ekstern – Emanta/Pamir), Krzysztof Goździalski/Falborek Arabians

3. Zigi Zara (Shanghai E.A. – Zigi Zana/QR Marc), SK Michałów

Czempionat Polski Ogierów Starszych

1. Pomian (Gazal Al Shaqab – Pilar/Fawor), SK Janów Podlaski

2. Pitawal (Kahil Al Shaqab – Pepita/Ekstern), SK Janów Podlaski

3. Empower (WH Justice – Eksterna/Ekstern), Krzysztof Goździalski/Falborek Arabians


Encarina (Ascot DD – Eneria/QR Marc)



Nagrody specjalne

  • Najlepszy koń pokazu – kl. Encarina (Ascot DD – Eneria/QR Marc), SK Janów Podlaski
  • Nagroda im. Izabelli Pawelec-Zawadzkiej – og. Ames JR (Psytadel – Altara/Gazal Al Shaqab), Janusz Ryżkowski
  • Najlepszy koń wyścigowy – kl. Bigamia (Ekstern – Barka/Ararat), SK Janów Podlaski
  • Najwyższa ocena – kl. El Bellisima (Ascot DD – Ekliptyka/Ekstern), SK Michałów
  • Najlepsza głowa – kl. Protekcja (Ekstern – Pentra/Poganin), SK Michałów
  • Najlepszy ruch – kl. El Bellisima (Ascot DD – Ekliptyka/Ekstern), SK Michałów
  • Najlepszy trener – Kamil Biernat (SK Janów Podlaski)
  • Najlepszy prezenter – Gerald Kurtz
  • Najlepszy hodowca – SK Michałów
  • Najlepszy koń hodowli prywatnej – kl. Eksterna (Ekstern – Emanta/Pamir), Krzysztof Goździalski/Falborek Arabians
  • Nagroda WAHO – kl. Pętla (Visbaden – Petra/Pepton), SK Janów Podlaski


Eksterna (Ekstern – Emanta/Pamir)





Dodajmy, że w tym samym dniu w SK Janów Podlaski odbyła się również słynna aukcja Pride of Poland (wyniki – TUTAJ), a dzień później Letnia Aukcja Koni Arabskich (wyniki – TUTAJ).







tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography







Inspiracje

Facebook

Instagram