Mistrzostwa Polski w ujeżdżeniu 2019: Nowy termin!

Data publikacji: 2019-07-26
MŚMK w ujeżdżeniu Ermelo 2018: Skład polskiej reprezentacji
Casablanca (Conen – Flair/Fidertanz)

 

Po perypetiach związanych z odwołaniem Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu, które miały odbywać się od 4 do 7 lipca w Radzionkowie i zagrożenia związanego z wirusem EVA (pisaliśmy o tym TUTAJ) oraz zamieszaniem związanym z opublikowaniem na stronie PZJ oświadczenia w sprawie konkursu na nowego organizatora MP-A (więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ) znamy już nowy termin tych zawodów!

 

Oto fragment oświadczenia opublikowanego na FB Cichoń Dressage:

Nowy termin Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu: 

13-15 września 2019 

Lokalizacja: Radzionków 

Dzisiaj podczas spotkania z Prezesem PZJ został ostatecznie potwierdzony nowy termin oraz lokalizacja MP-A, które pomimo starań naszych serdecznych „przyjaciół” z drugiego końca Polski, pozostaną w Radzionkowie! 

Wyjaśnione zostały wszystkie zaistniałe nieporozumienia co pozwala przystąpić do re-organizacji imprezy z „czystą kartą” i jeszcze większym zapałem, aby przeprowadzić zawody na najwyższym poziomie 

Mistrzostwom towarzyszyć będą Zawody Ogólnopolskie, a dodatkową atrakcję stanowić będzie czempionat i aukcja źrebiąt w sobotę 14 września! ...

 

Pełna treść dostępna jest TUTAJ.

 

Ośrodek w Radzionkowie powstał w 2007 roku i obecnie jest jednym z największych kompleksów ujeżdżeniowych w Polsce. Od 2017 roku działa tu też pierwsza w kraju stacja ogierów dresażowych, współtworzona wspólnie z Andreasem Helgstrandem. Cichoń Dressage już w tamtym roku organizował Mistrzostwa Polski w ujeżdżeniu (nasze podsumowanie MP-A 2018), umowa na organizację tej imprezy jeździeckiej ma obowiązywać do 2020 roku (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej/Timelesss Photography