Terminy preselekcji, kwalifikacji i próby dzielności ogierów 2019

Data publikacji: 2019-04-03
Og. małopolski Enter (Eden II – Elita/Dansing) na pokazie w Radzionkowie, fot. Dava Palej Timeless Photography
Ogier małopolski Enter (Eden II – Elita/Dansing) na pokazie w RadzionkowiePolski Związek Hodowców Koni określił terminarz tego sezonu, poniżej można zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat.PRESELEKCJA
Preselekcję dla ogierów małopolskich, szlachetnej półkrwi i wielkopolskich zaplanowano na 25 kwietnia 2019 r. w Stadninie Koni w Udorzu (start o godz. 11) – organizatorami wydarzenia są Śląsko-Opolski Związek Hodowców Koni w Katowicach i Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie. Osoby zainteresowane są proszone o zgłaszanie się do swoich Związków, ponieważ indywidualne zgłoszenia nie będą rozpatrywane.

KWALIFIKACJE I PRÓBA DZIELNOŚCI OGIERÓW
Kwalifikacje obejmą ogiery rasy małopolskiej urodzone w 2015 r.; ogiery małopolskie, wielkopolskie, pełnej krwi angielskiej, trakeńskie oraz czystej krwi arabskiej z 2016 r., ogiery hodowli zagranicznej z listy WBFSH.

Ogiery szlachetne – (trening wierzchowy lub zaprzęgowy)

Leszno, termin kwalifikacji: od 28 do 29 maja, data próby: od 22 do 23 października (wierzchowy), od 11 do 12 października w ZT Książ (zaprzęgowy)

kolejne kwalifikacje: listopad 2019 r. listopad 2020 r. (jedyny termin dla ogierów ras szlachetnych do hodowli)


Szczegółowe informacje są dostępne w TYM dokumencie. tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: Polski Związek Hodowców Koni i Śląsko-Opolski Związek Hodowców Koni/Facebook, fot. Dava Palej Timeless Photography