Festiwal Jeździecki Baborówko 2019: Ruszył Program Wolontariat!

Data publikacji: 2019-04-01
Festiwal Jeździecki Baborówko 2019 wolontariuszeFestiwal Jeździecki Baborówko
to międzynarodowe zawody w WKKW, które zawsze przyciągają najlepszych zawodników tej konkurencji z Polski i zagranicy. Tegoroczna odsłona będzie wyjątkowa z co najmniej dwóch powodów – zawody będą jednymi z najwyżej dotowanych zmagań WKKW na świecie (dzięki Romanowi Roszkiewiczowi pula nagród wyniesie 465 000 PLN), a program obejmie eliminacje olimpijskie w randze 4 gwiazdek (więcej na ten temat pisaliśmy
TUTAJ i TUTAJ). Na tak dużej imprezie nie może zabraknąć wolontariuszy, których zaangażowanie będzie miało ogromny wpływ na przebieg wydarzenia – dzięki Programowi Wolontariusz już można zgłaszać swoją chęć udziału. Poniżej więcej szczegółów!


MIEJSCE I CZAS

Festiwal Jeździecki Baborówko odbędzie się na terenie Pałacu Baborówko (ul. Parkowa 1, 64-500 Baborówko) w dniach od 23 do 26 maja 2019 roku.

KTO MOŻE SIĘ ZGŁOSIĆ?

Kandydat musi mieć ukończone 16 lat (niepełnoletnie osoby są zobowiązane do przedstawienia pisemnej zgody rodziców), do tego wymagana jest dyspozycyjność przez przynajmniej 4 dni trwania zawodów. Bardzo przyda się umiejętność pracy w zespole, jak również m.in. punktualność czy obowiązkowość. Wolontariusze będą mieli okazję zobaczyć wszystko z bliska, wezmą też udział w przygotowaniach do startów zawodników, a poznane tajniki organizowania imprez sportowych będą ciekawym i wartościowym doświadczeniem. Oczywiście nie zabraknie też dobrej zabawy!

PRAWA WOLONTARIUSZA

Zakwalifikowana osoba nabędzie szereg praw – każdy wolontariusz będzie mógł rozbić namiot lub skorzystać z noclegu w salce (należy zabrać ze sobą śpiwór i koc), otrzyma również koszulkę, a w czasie wolnym od obowiązków będzie mógł swobodnie i za darmo brać udział w wydarzeniu. Organizator zapewni również wyżywienie (jeden ciepły posiłek dziennie oraz produkty potrzebne do zrobienia śniadań i kolacji) oraz ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, dodatkowo udostępni też wolontariuszom lodówki, by przechowywać w nich jedzenie oraz napoje zakupione we własnym zakresie.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Należy zacząć od przeczytania regulaminu (TUTAJ), potem trzeba wypełnić formularz (TUTAJ), a następnie wysłać zdjęcie (nazwa pliku wg wzoru Nazwisko_Imię, np. Kowalska_Anna) na adres wolontariat.baborowko@gmail.com (tylko w przypadku osób, które zgłaszają się po raz pierwszy; zdjęcie nie musi być legitymacyjne, wystarczy, by kandydat był dobrze widoczny). Zgłoszenia można wysyłać do 21 kwietnia, odpowiedź nadejdzie 28 kwietnia. WAŻNE! Wysłanie swojej propozycji udziału w wolontariacie nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się.

DODATKOWE PYTANIA

W razie wątpliwości należy skontaktować z Celiną Naporą (wolontariat.baborowko@gmail.com), koordynatorką Programu Wolontariat ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko.

tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: Festiwal Jeździecki Baborówko, fot. Dava Palej Timeless Photography