Longines FEI Jumping Nations Cup 2019: Meksyk górą w Wellington!

Data publikacji: 2019-02-18
Eugenio Garza Perez (MEX) & Victer Finn DH Z w Wellington (USA), fot. FEI/Shannon Brinkman
Eugenio Garza Perez (MEX) & Victer Finn DH ZNiech żyje Meksyk! Właśnie te słowa chyba najlepiej opisują pierwszą odsłonę Nations Cup w tym sezonie. Zespoły z Dywizji Ameryki Północnej i Centralnej oraz Karaibów zmierzyły się ze sobą w Wellington (USA) w dniach od 15 do 17 lutego, a zwycięstwo przypadło ekipie z Meksyku, która ponownie zaskoczyła wszystkich zgromadzonych. Zawodnik Eugenio Garza Perez (MEX) tak podsumował występ swojej drużyny: „Dzisiejszy wynik jest świadectwem poziomu kolejnego pokolenia młodych jeźdźców z Meksyku”. Nic dodać, nic ująć!

Końcówka występu drużyny z Meksyku i rozdanie nagród
Skoczkowie z 6 państw (Meksyk, Izrael, USA, Irlandia, Kanada i Kolumbia) zmierzyli się ze sobą na terenie Deeridge Farm, a najbardziej liczono na mocną i doświadczoną ekipę gospodarzy. Stało się jednak inaczej – jako ostatni pojechał Manuel Gonzalez Dufrane (MEX), i to właśnie jego występ zadecydował o zwycięstwie Meksyku. Jak sam powiedział: „Starałem się zachować spokój i być maksymalnie skupionym – mamy psychologa, który pomaga nam się relaksować, więc wiedziałem, jak sobie z tym poradzić”. Teraz Dufrane liczy na to, że pojawi się również na kolejnym etapie Nations Cup, ponieważ następne zmagania Dywizji Ameryki Północnej i Centralnej oraz Karaibów odbędą się w jego rodzinnym mieście. Warto podkreślić, że ponownie nikt nie wierzył w ekipę Meksyku, a jednak to właśnie oni wygrali – podobnie stało się podczas zeszłorocznego Pucharu Narodów w Dublinie (więcej TUTAJ). Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Fernando Martinez Sommer & 12-letni wałach Cor Bakker (Colandro – Top S Amelusi T/Quattro), Eugenio Garza Perez & 11-letni wałach Victer Finn Dh Z (Va Vite – Seagmull/Stakkato), Juan Jose Zendejas Salgado & 12-letni wałach Tino la Chapelle (Mylord Carthago*hn – La Chapelle Selsoif/Verdi) oraz Manuel Gonzalez Dufrane & 12-letnia klacz Hortensia van de Leeuwerk (Corland – Danora van de Leeuwek/Argeninus). Na 2. miejscu uplasowała się drużyna Izraela, a 3. miejsce przypadło gospodarzom, czyli ekipie Stanów Zjednoczonych.


Tak Eugenio Garza Perez (MEX) cieszył się ze zwycięstwa!


   

Longines FEI Jumping Nations Cup™ of United States of America, 17 lutego 2019 r.

1. Meksyk – 4

 • Fernando Martinez Sommer & Cor Bakker – (4)/4
 • Eugenio Garza Perez & Victer Finn DH Z – 0/0
 • Juan Jose Zendejas Salgado & Tino la Chapelle – 0/(8)
 • Manuel Gonzalez Dufrane & Hortensia van de Leeuwerk – 0/0

2. Izrael – 9

 • Daniel Bluman & Ladriano Z – 0/0
 • Ilan Ferder & J'adore van het Klinkhof – 5/(8)
 • Ashlee Bond & Chela LS – 4/0
 • Danielle Goldstein & Lizziemary – (8)/0

3. Stany Zjednoczone – 12

 • Elizabeth Madden & Breitling LS – 0/4
 • Lucy Deslauriers & Hester – (8)/0
 • Laura Kraut & Confu – 4/0
 • McLain Ward & HH Azur – 4/(4)

4. Irlandia – 17

5. Kanada – 20

6. Kolumbia – 28

Wyniki szczegółoweFernando Martinez Sommer (MEX) & Cor BakkerJuan Jose Zendejas Salgado (MEX) & Tino la ChapelleManuel Gonzalez Dufrane (MEX) & Hortensia van de Leeuwerk


Kolejne spotkanie drużyn z Dywizji Ameryki Północnej i Centralnej oraz Karaibów odbędzie się w dniach od 2 do 5 maja br. w Coapexpan (MEX). Nieco wcześniej zobaczymy pierwsze zmagania Dywizji Bliskiego Wschodu – rywalizacja skoczków rozpocznie się już 20 lutego, a gospodarzem zawodów będzie Abu Zabi (UAE). Najdłużej poczekamy na start europejskiej części Nations Cup, ponieważ spotkanie w La Baule (FRA) rozpocznie się dopiero 16 maja.


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI/Shannon Brinkman