LGCT Rome 2018: Ben Maher królem Grand Prix i Rankingu!

Data publikacji: 2018-09-10
Runda honorowa Bena Mahera, fot. Stefano Grasso/LGCT

 

W dniach od 6 do 9 września odbył się przedostatni etap Longines Global Champions Tour, a w jego ramach 8 września rozegrano konkurs Grand Prix. Zwycięzcą tych prestiżowych zawodów został Ben Maher, który wciąż jest też liderem rankingu LGCT. Czy to właśnie on będzie triumfatorem tegorocznej odsłony LGCT?

 

Publiczność podczas Grand Prix, fot. Mario Grassia/LGCT
 

Na przepięknym Stadio dei Marmi swoich sił spróbowało 33 zawodników – 1 z nich został wyeliminowany, a 2 zakończyło zawody z dopiskiem RET w tabeli. Awans wywalczyło 5 jeźdźców, a najlepszy wynik uzyskał wspomniany już Ben Maher (GBR), który wystartował z 9-letnim wałachem Explosion W (Chacco-blue – Uarina/Baloubet Du Rouet). Para nie popełniła żadnego błędu, a przejazd zajął jedynie 37,45 sek. Na 2. miejscu uplasowali się Henrik von Eckermann (SWE) & 16-letni wałach Cantinero (Dobel's Cento – Trezebees/Cash) – również bezbłędnie pokonali tor, a zajęło im to 38,32 sek. 3. miejsce zajęli Jos Verlooy (BEL) & 13-letni ogier Caracas (Casall – Colthaga/Colman) – w ich przypadku również nie stwierdzono błędów, a naliczony czas wyniósł 38,85 sek.

 

Ben Maher (GBR) & Explosion W, fot. Stefano Grasso/LGCT
 
 
Henrik von Eckermann (SWE) & Cantinero, fot. Stefano Grasso/LGCT 

 

Jos Verlooy (BEL) & Caracas, fot. Stefano Grasso/LGCT

 

Podium, fot. Stefano Grasso/LGCT

 

Wyniki piętnastej kwalifikacji LGCT
LGCT Grand Prix, Rzym, 8.09.2018

 

1. Ben Maher (GBR) & Explosion W – 0/0; 37,45 

2. Henrik von Eckermann (SWE) & Cantinero – 0/0; 38,32 

3. Jos Verlooy (BEL) & Caracas – 0/0; 38,85 

4. Michael G Duffy (IRL) & Castlefield Rubinus – 0/0; 39,68 

5. Constant Van Paesschen (BEL) & Jilbert van't Ruytershof – 0/4; 38,48 

Wyniki szczegółowe

 

Pełnia szczęścia!, fot. Stefano Grasso/LGCT
 

W rankingu ogólnym LGCT zaszło trochę zmian, jednak w większości zawodnicy pozamieniali się miejscami. Ben Maher (GBR) niezmiennie zajmuje 1. miejsce, a swoją pozycję umocnił zdobywając 14 dodatkowych punktów. Alberto Zorzi (ITA) i Harrie Smolders (NED) zamienili się miejscami, natomiast Daniel Deusser (GER) zdobył nowe punkty, dzięki czemu mógł zostać na 4. miejscu. Scott Brash (GBR) z pewnością cieszy się z awansu – wcześniej zajmował 9. miejsce, a teraz wskoczył na 5. Nieco mniej powodów do radości mają zawodnicy, którzy spadli w rankingu, czyli: Nicola Philippaerts (BEL) – wcześniej był na 5. miejscu, obecnie jest na 6., Edwina Tops-Alexander (AUS) – Australijka nie zdobyła nowych punktów, a do tego z 6. miejsca spadła na 7., Christian Ahlmann (GER) – po poprzednim etapie wskoczył na 7. miejsce, teraz zajmuje 8., Marcus Ehning (GER) – wcześniej 8. miejsce, a po rzymskiej odsłonie LGCT 9. pozycja. W pierwszej dziesiątce ponownie znalazł się Jos Verlooy (BEL), a poza nią znalazł się Christian Kukuk (GER), który spadł na 12. miejsce.

 

Ranking LGCT po zawodach w Rzymie

 

1. Ben Maher (GBR) – 284 pkt

2. Alberto Zorzi (ITA) – 237 pkt

3. Harrie Smolders (NED) – 234 pkt

4. Daniel Deusser (GER) – 233 pkt

5. Scott Brash (GBR) – 225 pkt

6. Nicola Philippaerts (BEL) – 219 pkt

7. Edwina Tops-Alexander (AUS) – 212 pkt

8. Christian Ahlmann (GER) – 209 pkt

9. Marcus Ehning (GER) – 199 pkt

10. Jos Verlooy (BEL)

Ranking szczegółowy

 

Fragment pokazu Carnevale Romano, fot. Mario Grassia/LGCT

 

 

Ostatni etap przed wielkim Finałem odbędzie się w dniach od 8 do 10 listopada, a gospodarzem będzie Doha – stolica Kataru. Emocje sięgają zenitu!

 

 

fot. Stefano Grasso/LGCT i Mario Grassia/LGCT; tekst i opracowanie: equista.pl