LGCT Szanghaj 2018: Wkrótce start trzeciego etapu rywalizacji!

Data publikacji: 2018-04-19
Massimo Dutti Grand Prix (LGCT Szanghaj 2017), fot. Stefano Grasso/LGCT
 

Szanghaj szykuje się do startu trzeciego etapu LGCT – kolejne rozgrywki rozpoczną się 20 kwietnia, a zakończą 22 kwietnia. To ogromne miasto słynie z nowoczesnych drapaczy chmur (jest ich tu ponad 300!), które powstały tam, gdzie zaledwie 20 lat temu były pola uprawne. Chińska metropolia będzie gospodarzem LGCT już po raz 5.   

 

Na starcie zobaczymy 54 zawodników, w tym również zeszłorocznego zwycięzcę LGCT. Harrie Smolders (NED) i jego ogier Don VHP Z  (Diamant de Semilly – Sara van het Parelshof/Voltaire) powracają, by ponownie spróbować swoich sił. Holender z pewnością jest w formie, potwierdza to jego zwycięstwo na Longines FEI World Cup™ Jumping 2017/2018.

 

Harrie Smolders (NED) & Don VHP Z (LGCT Szanghaj 2017), fot. Stefano Grasso/LGCT
 

W rywalizacji udział weźmie też Lorenzo de Luca (ITA), który w tamtym roku wygrał LGCT Grand Prix w Szanghaju. Brytyjscy fani z pewnością będą kibicować swojemu rodakowi – John Whitaker (GBR), olimpijczyk i wielokrotny Mistrz Świata i Europy, również zawita do Szanghaju. Po dłuższej przerwie pojawi się Ludger Beerbaum (GER), który nie mógł występować z powodu skomplikowanego i otwartego złamania ramienia (pisaliśmy o tym TUTAJ). Oczywiście na starcie zobaczymy więcej gwiazd światowego jeździectwa! Oto kilka przykładów: Jur Vrieling (NED), Michael Whitaker (GBR), Daniel Deusser (GER), Christian Ahlmann (GER), Alberto Zorzi (ITA), Ben Maher (GBR), Gregory Wathelet (BEL), Pius Schwizer (SUI), Marlon Zanotelli (BRA), Roger-Yves Bost (FRA) i Maikel van der Vleuten (NED).

 

Lorenzo de Luca & Ensor de Litrange LXII (LGCT Szanghaj 2017), fot. Stefano Grasso/LGCT 
 

Ludger Beerbaum & Chiara (LGCT Szanghaj 2017), fot. Stefano Grasso/LGCT
 

Dwukrotni mistrzowie LGCT – Scott Brash (GBR) i Edwina Tops-Alexander (AUS) – zapewne żyją nadzieją na zdobycie trzeciej wygranej. W Szanghaju będą mieli możliwość zdobycia kolejnych punktów, co może znacząco wpłynąć na ranking.

 

Ranking LGCT po zawodach w Miami Beach

1. Scott Brash (GBR) – 67 pkt

2. Pieter Devos (BEL) – 60 pkt

3. Edwina Tops-Alexander (AUS) – 54 pkt

Ranking szczegółowy

 

LGCT Szanghaj przyciąga wielu wielbicieli skoków przez przeszkody – w ubiegłym roku naliczono aż 26 000 widzów! Tamtejsza widownia jest już znana z pięknych strojów i stylizacji, a wśród gości nie zabraknie też ambasadorów marki Longines. Swoją obecność potwierdzili Aaron Kwok (popularny w całej Azji piosenkarz, aktor i tancerz), Chi Ling Lin (aktorka i modelka z Tajwanu) oraz Eddie Peng (aktor, piosenkarz i model z Tajwanu).

 

Publiczność w 2017 r., fot. Stefano Grasso/LGCT
  

Walter von Känel (prezydent Longines) i Aaron Kwok (ambasador Longines), fot. Stefano Grasso/LGCT
 

 

Przydatne linki:

Kalendarz LGCT

GC TV – transmisje na żywo

Lista zawodników i koni – LGCT Szanghaj 2018

 

 

 

 

 

fot. Stefano Grasso/LGCT, tekst i opracowanie: equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Don VHP Z (Don van het Parelshof Z)

Inspiracje

Facebook

Instagram