Cavaliada Warszawa 2018: Mateusz Kiempa najlepszy w Wechta Eventing Tour 2017/2018!

Data publikacji: 2018-03-02
Paweł Warszawski & Aristo AZ Mateusz Kiempa & Lassban Radovix fot. Oliwia Chmielewska
Zwycięzcy Wechta Eventng Tour - Paweł Warszawski (najlepszy zawodnik warszawskiego etapu) oraz Mateusz Kiempa (zwycięzca cyklu)

 

Dziewięciu zawodników stanęło na starcie finałowego etapu Wechta Eventing Tour, będącego finałem Halowego Pucharu Polski w WKKW, rozegranego 2 marca w ramach warszawskiej Cavaliady.

Jako pierwszy bez błędów parkuro-kros pokonał Paweł Warszwski na koniu Aristo AZ (Lordanos x Reval). Bezbłędne przejazdy mieli również Małgorzata Korycka na Canvalencia (Verdi x Contender), Joanna Pawlak na Fantastic Frieda (For Edition x Pinkus) i Mateusz Kiempa na Lassban Radovix (Radolin x Castle Fox). Ten ostatni, prowadzący w rankingu Wechta Eventing Tour miał zdecydowanie najlepszy czas i w drugim nawrocie wystartował jako ostatni. Listę uczestników II nawrotu uzupełniła Katarzyna Kokowska na Rosalie (Rush Hour x Cassius Clay).

W finałowej fazie konkursu, rozgrywanej na zasadach konkursu szybkości najlepszy przejazd miał Paweł Warszawski. Reprezentant Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko już w pierwszym nawrocie pokazał, że mimo 8. miejsca w rankingu ma zamiar walczyć w Warszawie jak lew. I faktycznie w II nawrocie ten bardzo doświadczony zawodnik jechał bardzo odważnie, udanie stosując efektowny skrót, który dał mu fantastyczny czas - 67,42 s. Tego wyniku nie pobił nawet zwycięzca konkursów Wechta Eventing Tour z PoznaniaLublina Mateusz Kiempa. Zawodnik, startując na doskonale galopującym Lassban Radovix uzyskał czas 68,88 s, ale niestety przypłacił go błędem na ostatniej przeszkodzie. Drugie miejsce wywalczyła Joanna Pawlak na Fantastic Frieda. 

Warto podkreślić, że konkurs śledził niemal komplet publiczności, co na warszawskim Torwarze nie jest wcale oczywiste. Wyniki szczegółowe i ranking końcowy publikujemy poniżej. 

 

 

Paweł Warszawski & Aristo AZ

 

 

Wechta Eventing Tour - Warszawa, 2.03.2018

 1. Paweł Warszawski & Aristo AZ - 67,42 s (0)*
 2. Joanna Pawlak & Fantastic Frieda - 71,24 s (0)
 3. Mateusz Kiempa & Lassban Radovix - 72,88 s (4)
 4. Katarzyna Kokowska & Rosalie - 76,95 s (0)
 5. Małgorzata Korycka & Canvalencia - 86,85 s (4)

* Wynik II nawrotu, rozgrywanego na zasadzie konkursu szybkości, w nawiasie podano liczbę zrzutek

Wyniki szczegółowe

 

W końcowej klasyfikaji Wechta Eventing Tour, z dużą przewagą zwyciężył Mateusz Kiempa. Ubiegłoroczny triumfator HPP WKKW zgromadził w tym sezonie aż 41,5 pkt, w każdym z konkursów zajmując miejsca "na pudle". Drugie miejsce wywalczyła Joanna Pawlak (trzecia w Poznaniu i druga w Lublinie), a trzecie, dzięki fenomenalnemu zwycięstwu Paweł Warszawski. Szczegółowy ranking do pobrania poniżej. 

 

Najlepsi jeźdźcy Wechta Eventing Tour 2017/2018 - Joanna Pawlak (srebro), Mateusz Kiempa (złoto) i Paweł Warszawski (brąz)

 

 

Mateusz Kiempa & Lassban Radovix

 

 

Końcowa klasyfikacja Wechta Eventing Tour 2017/2018

 1. Mateusz Kiempa - 41,5 pkt
 2. Joanna Pawlak - 36,5 pkt
 3. Paweł Warszawski - 29 pkt
 4. Katarzyna Kokowska - 24,5 pkt
 5. Małgorzata Korycka - 18 pkt
 6. Szymon Nachotko - 18 pkt
 7. Mariusz Kleniuk - 17,5 pkt
 8. Jakub Kreft - 11 pkt
 9. Jan Kamiński - 6,5 pkt
 10. Małgorzata Świderek-Baran - 6 pkt
 11. Artur Społowicz - 1 pkt

Klasyfikacja końcowa Wechta Eventing Tour 2017/2018 - PDF

 

 

Mateusz Kiempa & Lassban Radovix

 

 

Paweł Warszawski & Aristo AZ

 

 

Lars Christensson - gospodarz toru 

 

Katarzyna Kokowska & Rosalie

 

 

Joanna Pawlak & Fantastic Frieda

 

 

Małgorzata Korycka & Canvalencia

 

 

Lassban Radovix

 

 

 

 

tekst: Equista.pl, fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl