Cavaliada Warszawa 2017: Medaliści HPP WKKW 2016/2017 wyłonieni!

Data publikacji: 2017-03-02
Mateusz Kiempa & Lassban Radovix fot. Oliwia Chmielewska
Mateusz Kiempa - niekwestionowany zwycięzca rankigu Cavaliada Eventing Tour 2016/2017 

 

Podczas czterodniowego jeździeckiego święta - Cavaliada Warszawa 2017 wyłoniono medalistów Halowego Pucharu Polski w aż dwóch konkurencjach - powożeniu zaprzęgami czterokonnymi oraz... WKKW. 

Do walki o medale HPP WKKW (Cavaliada Eventing Tour) 2016/2017 przystąpiło dziewięcioro zawodników, a ponieważ w finale mogli oni zdobyć podwójną liczbę punktów losy medali ważyły się do samego końca. 

Tak jak w Poznaniu czy Lublinie również konkurs w Warszawie rozegrano w dwóch nawrotach. Prawo startu w drugim nawrocie mieli zawodnicy, którzy pokonali parkuro-kros bezbłędnie. W pierwszej odsłonie konkursu świetnie spisali się zwycięzcy z Lublina - Mateusz Kiempa i Marta Dziak-Gierlicz, do kolejnego etapu rywalizacji, po bezbłędnych przejazdach, przeszli również Jan Kamiński, Łukasz Kaźmierczak, Artur Społowicz i Paweł Warszawski.

W drugim nawrocie ogromną klasę pokazał Mateusz Kiempa na Lassban Radovix, który był nie tylko bezbłędny, ale również najszybszy. Drugie miejsce, w czasie zaledwie 0,07 s gorszym (!) wywalczył Paweł Warszawski na Aristo AZ, a trzecie - ubiegłoroczny tryumfator Cavaliada Eventing Tour - Łukasz Kaźmierczak na Branco. Zwycięstwem w Warszawie Mateusz Kiempa przypieczętował swój końcowy sukces i pewnie sięgnął po złoto HPP. Drugie miejsce w klasyfikacji finałowej wywalczył Paweł Warszawski, a trzecie - Artur Społowicz. Szczegółowy ranking poniżej. 

 

 

 Medaliści HPP WKKW 2016/2017, od lewej - Paweł Warszawski, Mateusz Kiempa i Artur Społowicz

 

 

Ranking Cavaliada Eventing Tour 2016/2017 - PDF do pobrania

  1. Mateusz Kiempa - 48 pkt
  2. Paweł Warszawski - 40 pkt
  3. Artur Społowicz - 27 pkt
  4. Łukasz Kaźmierczak - 25 pkt
  5. Marta Dziak-Gierlicz - 25 pkt

 

Rywalizacji zawodników konkurencji WKKW ponownie towarzyszyło bardzo duże zainteresowanie ze strony kibiców i mamy nadzieję, że tę konkurencję zobaczymy na Cavaliadzie również w sezonie 2017/2018.

 

Paweł Warszawski & Aristo AZ

 

Marta Dziak-Gierlicz - najlepsza amazonka HPP WKKW 2016/2017

 

Artur Społowicz & Poker 

 

Łukasz Kaźmierczak & Branco

 

 Paweł Warszawski & Aristo AZ

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl