Cavaliada Warszawa 2017: Adrian Kostrzewa z kolejnym medalem HPP!

Data publikacji: 2017-02-27
Adrian Kostrzewa fot. Oliwia Chmielewska
Runda honorowa po zwycięskim konkursie - Adrian Kostrzewa 

 

 

Zaprzęgi o mocy czterech potężnych koni, dwa dynamiczne konkursy, kilka tysięcy osób na trybunach stołecznego Torwaru, emocje do samego końca i… jeden triumfator - Adrian Kostrzewa (KS Idmar Krajkowo) zdobył halowy Puchar Polski w powożeniu, rozgrywany w ramach tegorocznej Cavaliady. Drugie miejsce wywalczył Ireneusz Kozłowski (JKS Jagodne), a brąz Bartłomiej Kwiatek (SLKS Książ).

 

Po rywalizacji w Poznaniu i Lublinie czterokonne zaprzęgi debiutowały w hali Torwaru (w poprzednich latach rywalizowano w singlach i dwukonnych). Ku uciesze publiczności, bowiem zarówno czwartkowy konkurs zręczności z elementami maratonu, jak i sobotni finał cieszył się wielkim aplauzem ze strony kibiców.

Jak przyznał 37-letni triumfator udało się „zrobić show". Mimo, że był to puchar kraju, rozegrany zgodnie z zasadami Polskiego Związku Jeździeckiego, to powożenie na Cavaliadzie jest pewnego rodzaju zabawą - powiedział, przyznając, że czwórkami zaczął powozić dopiero zimą. Wcześniej trzykrotnie zdobywał złoto mistrzostw kraju w „parach” i to w tej konkurencji zamierza startować w nadchodzącym sezonie, a czwórki muszą poczekać do przyszłorocznej Cavaliady. Team czterech lipicanów złożyłem na początku grudnia. Trudno byłoby więc przenieść się z Torwaru do Goeteborga, gdzie trwa Puchar Świata z udziałem światowej czołówki. Ja będę teraz starał się w udział w mistrzostwach świata w powożeniu zaprzęgami dwukonnymi, które odbędą się w Lipicy - opowiadał.

Adrian Kostrzewa z uśmiechem dodał, że zdarza mu się wozić młode pary właśnie tymi czterema lipicanami, ale na własny ślub… stworzyłby zaprzęg sześciu koni. Medalami w sobotę uhonorowani zostali także luzacy, stanowiący część zespołu powożących. W zwycięskim teamie z wielkopolskiego Krajkowa znaleźli się Kamil Jastrzębski i Maciej Mazurek (w Poznaniu i Lublinie w zaprzęgu Kostrzewy pracowała też Magdalena Jankowska). 

 

Czołówka halowego Pucharu Polski w powożeniu:

  1. Adrian Kostrzewa (KS Idmar Krajkowo/konie: Favory, Incitato, Pegasus, Pluto)
  2. Ireneusz Kozłowski (JKS Jagodne/Kabaret, Kalina, Walencja, Wezyr)
  3. Bartłomiej Kwiatek (SLKS Książ/Bazyli, Drab, Imbred, Rodos)

 

Halowy Puchar Polski - sobotni konkurs zręczności powożenia z elementami maratonowymi (25.02.2017)

  1. Adrian Kostrzewa - czas 111,95
  2. Bartłomiej Kwiatek -117,55
  3. Ireneusz Kozłowski - 121,40

 

Halowy Puchar Polski - czwartkowy konkurs zręczności powożenia zaprzęgami czterokonnymi z elementami maratonu (23.02.2017)

  1. Piotr Mazurek (SLKS Książ/Bankier, Blizard, Inwencja, Pelop) - czas 130,35
  2. Adrian Kostrzewa - 134,98
  3. Bartłomiej Kwiatek - 153,06

 

Pełne wyniki na stronie Cavaliada.pl

 

 

 Medaliści na podium HPP

 

 

 Adrian Kostrzewa 

 

Jarosław Rolbiecki  

 

 

 

 Adrian Kostrzewa powożący swoją "lipicańską czwórką"

 

 

Piotr Mazurek stracił medal po słabszym występie w sobotnim konkursie finałowym

 

 

 Bartłomiej Kwiatek 

 

 

 

 

 

 


 

 Autorką artykułu jest 
Anna Kalinowska, dziennikarka sportowa i doświadczony PR Manager, właścicielka agencji SPORTiKAL, zajmującej się obsługą medialną imprez sportowych, z końmi związana od wielu lat. 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl