MP-D2, Ptakowice 24-27.08.2017, Wyniki

Data publikacji: 2017-08-30
Rafał Wojtacha MP D-2 Lando Ptakowice fot. Justyna Kwiatek/Driving.pl
 Rafał Wojtacha - Mistrz Polski 2017!

W dniach od 24 do 27 sierpnia w nowoczesnym ośrodku Lando w Ptakowicach odbywały się międzynarodowe zawody w powożeniu, połączone z Mistrzostwami Polski w powożeniu zaprzęgami parokonnymi.

Na najwyższym stopniu podium stanął Rafał Wojtacha, powożący końmi Benton L, Eros i Respekt, który prowadzenie objął już po próbie ujeżdżenia, uzyskując wynik 51,44 pkt. Ostatecznie zawodnik ukończył mistrzostwa z wynikiem 149,69 pkt i o ponad 5 pkt wyprzedził drugiego w klasyfikacji MP Jacka Kozłowskiego. Trzecie miejsce i medal brązowy wywalczył inny bardzo doświadczony powożący - Sebastian Bogacz. Warto zauważyć, że poziom mistrzostw był bardzo wysoki - losy srebrnego i brązowego medalu ważyły się do końca, w "keglach" srebrny medal stracił zwycięzca Cavaliada Tour 2016/2017 - Adrian Kostrzewa

Medaliści Mistrzostw Polski D-2 2017

1. Rafał Wojtacha & Benton L, Eros, Respekt, luzak: Patrycja Hartwig-Wojtacha - 149,69 pkt
  2. Jacek Kozłowski & Alice, Largo, Status, luzak: Bartosz Adamczyk - 154,96 pkt
  3. Sebastian Bogacz & Dylano, Gepard, Gerben, luzacy: Karolina Olszewicz i Patryk Paris - 156,83 pkt

Jak wspomnieliśmy powyżej, poza Mistrzostwami Polski w Ptakowicach odbyły się liczne konkursy międzynarodowe (także dla młodych powożących i młodych koni). W tych najwyższych rangą, rozgrywanych w ramach zawodów CAI3* świetnie spisali się Polacy. W CAI3*-H1 zwyciężyło rodzeństwo Kwiatków - pierwszy był Bartłomiej powożący Sonetem, a druga Weronika - powożąca Drabem, w CAI3*-H2 najlepszy był Rafał Wojtacha, natomiast w CAI3*-H4 zwyciężył Niemiec Norman Schroeder - był on jednak jedynym zawodnikiem w tej klasie. Link do kompletu wyników powyżej.

Medaliści MP D-2 2017 od lewej: Jacek Kozłowski, Rafał Wojtacha i Sebastian Bogacz

Bartłomiej Kwiatek & Sonet (luzak: Daniel Kłosowski) - najlepszy zespół konkursu CAI3*-H1