Polscy powożący rozpoczynają sezon w doskonałym stylu! CAI Kladruby 20-23.04.2017

Data publikacji: 2017-04-24
Bartłomiej Kwiatek & Sonet fot. Oliwia Chmielewska
Bartłomiej Kwiatek & Sonet

W fantastycznym stylu polscy powożący zaprezentowali się podczas międzynarodowych zawodów CAI3* Kladruby, rozgrywanych w miniony weekend, zajmując miejsca na podium zarówno w singlach, parach jak i czwórkach!

Polacy kompletnie zdominowali kategorię zaprzęgów jednokonnych. W czołowej dziesiątce znalazło się aż 5 naszych par - w tym trzy na pierwszych trzech pozycjach! Zwyciężył, dubletem (!), Bartłomiej Kwiatek z końmi Sonet (1.) i Bazyli (2.), natomiast trzecia była jego siostra - Weronika, powożąca koniem Eter. Miejsca szóste i siódme zajęła kolejna reprezentantka Polski - Katarzyna Kuryś z Count Down (6.) i Biraldo (7.).

W kategorii zaprzęgów parokonnych najlepiej wypadł Dariusz Bajer, dysponujący końmi Wilfried, Edward i Elan, który zajął 2. miejsce. Siódmy był Jacek Kozłowski, a ósmy - Marek Baryłko.

Trzecie miejsce w konkurencji czwórek wywalczył doświadczony Piotr Mazurek, który do Kladrub zabrał pięć koni: Donna Love, Bankier, Donnerkuss, Erazmus, Eric. Gratulujemy wszystkim polskim ekipom! Wyniki do pobrania poniżej.