Cavaliada Lublin 2017: Mateusz Kiempa niedościgniony w II etapie HPP WKKW!

Data publikacji: 2017-02-04
Mateusz Kiempa & Lassban Radovix fot. Oliwia Chmielewska
 Mateusz Kiempa & Lassban Radovix 

 

Wyjątkowe emocje w hali Tagów Lublin wczoraj wieczorem sięgały zenitu. Wszystko za sprawą niezwykle widowiskowego konkursu WKKW w hali - Cavaliada Eventing Tour, rozgrywanego jako II etap Halowego Pucharu Polski w tej konkurencji. 

Do walki o kolejne punkty rankingowe stanęło tym razem 9 zawodników - nie dojechali startujący z powodzeniem w Poznaniu Żaneta Niczyporuk-Trela i Mariusz Kleniuk, a zadebiutowała Małgorzata Świderek-Baran, która w Lublinie występuje także w roli delegata weterynaryjnego zawodów CSI2*. Konkurs podobnie jak w Poznaniu rozegrano jako konkurs dwunawrotowy. Prawo startu w II nawrocie, rozgrywanym jako konkurs szybkości miało 5 najlepszych zawodników I nawrotu. 

Pierwsze przejazdy, doświadczonych zawodników pokazały, że zaproponowany tor przeszkód wymagać będzie dużej precyzji - połączenie przeszkód stałych oraz parkurowych jest dla koni i jeźdźców WKKW zawsze dużym wyzwaniem. Autorką pierwszego bezbłędnego przejazdu była Marta Dziak-Gierlicz, startująca z nr 5. Później jej świetny wynik powtórzyły kolejne amazonki - Joanna Pawlak i Katarzyna Kokowska. Do drugiego nawrotu awansowali jeszcze dwaj "czwórkowi" panowie - Łukasz Kaźmierczak oraz Mateusz Kiempa. Z areny niezadowolony zjechał m.in. zwycięzca z Poznania - Paweł Warszawski. Reprezentant SJ Baborówko jechał koncertowo do ostatniej przeszkody, niestety nieporozumienie z koniem w trakcie najazdu spowodowało, że trzeba było go powtórzyć.

 

Marta Dziak-Gierlicz & Ekolog

 

W drugim nawrocie nie tylko bezbłędny, ale również zdecydowanie najszybszy przejazd miał Mateusz Kiempa na Lassban Radovix. Zawodnik wykonał kilka widowiskowych skrótów i zameldował się na mecie w czasie 38,13s. Drugie miejsce zajęła waleczna Marta Dziak-Gierlicz, startująca na wyhodowanym w SK Janów Podlaski Ekologu (rok temu Marta wygrała konkurs Cavaliada Eventing Tour w Lublinie), a trzecie Katarzyna Kokowska na Rosalie. 

 

Katarzyna Kokowska & Rosalie 

 

HPP WKKW 2016/2017 Cavaliada Eventing Tour - Lublin 2017

  1. Mateusz Kiempa & Lassban Radovix - 4/0, 38,13 s
  2. Marta Dziak-Gierlicz & Ekolog - 0/4, 46,14 s
  3. Katarzyna Kokowska & Rosalie - 0/8, 49,82 s
  4. Joanna Pawlak & Fantastic Frieda - 0/8, 50,34 s
  5. Łukasz Kaźmierczak & Branco - 4/8, 51,68 s
  6. Małgorzata Świderek-Baran & Epikur - 4, 91,77 s
  7. Paweł Warszawski & Aristo AZ - 5, 98,58 s
  8. Jan Kamiński & Senior - 8, 83,93 s
  9. Artur Społowicz & Poker - 12, 82,10 pkt

Wyniki do pobrania 

 

 

 

 

 

 

Powiązane linki: 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Ekolog

Lassban Radovix

Rosalie

Inspiracje

Facebook

Instagram