Marta Dziak-Gierlicz najlepsza w II etapie CLAAS Eventing Tour 2015/2016

Data publikacji: 2016-02-06
Marta Dziak-Gierlicz & Vacat JP fot. Oliwia Chmielewska
 Marta Dziak-Gierlicz & Vacat JP

 

5 lutego, podczas Cavaliady Lublin, zawodnicy konkurencji WKKW rywalizowali w II etapie CLAAS Eventing Tour. Do drugiego konkursu, przystąpiło 9 zawodników, którzy mieli do pokonania tor przeszkód, wśród których znajdowały się zarówno przeszkody krosowe jak i te znane z parkuru. Najlepsza piątka podstawowego przejazdu, rywalizowała w drugim nawrocie, rozgrywanym jako konkurs szybkości (zrzutki przeliczane na karne sekundy).

 

Przed startem

 

Po grudniowej inauguracji (pisaliśmy o niej TUTAJ) sezonu CLAAS Eventing Tour 2015/2016 w rankingu prowadził Jan Kamiński, w Lublinie lider nie zdołał jednak awansować do drugiego nawrotu i tym samym inni zawodnicy mieli okazję poprawić swoje pozycje w rankingu. 

Zwyciężyła Marta Dziak-Gierlicz, dosiadająca wałacha Vacat JP. Zawodniczka podwójnie cieszyła się z tego sukcesu, ponieważ w Poznaniu, nie ukończyła na skutek przypadkowego ominięcia jednej z ostatnich przeszkód krosu. Drugie miejsce wywalczył ambasador CLAAS Eventing Tour 2015/2016 Paweł Warszawski, który podobnie jak Marta, w Lublinie startował na innym koniu, dokładnie na klaczy Frontiera. Trzecie miejsce wywalczył Łukasz Kaźmierczak na Branco. 

 

 

Zwyciężczyni wczorajszego konkursu CLAAS Eventing Tour zaraz po zwycięstwie udzieliła nam szybkiego wywiadu.

Posted by CLAAS Eventing Tour on 6 luty 2016

 

CLAAS Eventing Tour 2015/2016 - Cavaliada Lublin 2016

  1. Marta Dziak-Gierlicz & Vacat JP - 0/4, 45,89 s
  2. Paweł Warszawski & Frontiera - 0/4, 46,30 s
  3. Łukasz Kaźmierczak & Branco - 4/4, 47,50 s
  4. Artur Społowicz & Grubianin - 0/4, 47,76 s
  5. Katarzyna Kokowska & Rosalie - 0/4, 48,35 s

 

Liderem rankingu CLAAS Eventing Tour 2015/2016, po dwóch zawodach kwalifikacyjnych jest Paweł Warszawski, drugie miejsce zajmuje Jan Kamiński, a trzecie Katarzyna Kokowska. Przed zawodnikami jeszcze finał cyklu, który odbędzie się 26 lutego w Warszawie. Emocji nie zabraknie tymbardziej, że w konkursie finałowym, rozgrywanym na takich zasadach jak w Lublinie, będzie do zdobycia dwa razy więcej punktów. 

O tym jak startuje się na Cavaliadzie Marta Dziak-Gierlicz opowiadała w wywiadzie dla equista.pl, który można przeczytać TUTAJ

 

Paweł Warszawski & Frontiera

 

Katarzyna Kokowska & Rosalie

 

Marta Dziak-Gierlicz & Vacat JP

 

  

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram