Cavaliada Lublin 2018: Mateusz Kiempa najlepszy w II kwalifikacji Wechta Eventing Tour!

Data publikacji: 2018-02-17
Mateusz Kiempa & Lassban Radovix foto. Oliwia Chmielewska

 

Mateusz Kiempa, na irlandzkim Lassban Radovix (Radolin x Castle Fox) w znakomitym stylu sięgnął po zwycięstwo w II kwalifikacji Wechta Eventing Tour 2017/2018. Nasza relacja z drugiego etapu tych niezwykle emocjonujących rozgrwek poniżej. 

Na starcie kolejnego, drugiego w tym sezonie Cavaliada Tour stanęło 9 zawodników konkurencji WKKW. W Lublinie nie wystartowali Jan Kamiński i Jakub Kreft, pojawiła się natomiast "nowa twarz" w postaci Małgorzaty Świderek-Baran. Zasady rozgrywania konkursu nie uległy zmianie - w obu nawrotach zawodnicy mieli do pokonania tor, na którym ustawiono zarówno klasyczne przeszkody krosowe jak również parkurowe. Lars Christensson - gospodarz toru postawił przed jeźdźcami niełatwe zadanie. W efekcie bezbłędnie pierwszy nawrót pokonał jedynie Mateusz Kiempa na Lassban Radovix. Bez błędów na przeszkodach, ale z przekroczeniem normy czasu z areny zjeżdżali Małgorzata Świderek-Baran & Epikur (Revel x Ogar), Joanna Pawlak & Fantastic Frieda (For Edition x Pinkus) oraz Mariusz Kleniuk & Jusis. Z piątego miejsca do II nawrotu awansowała waleczna Katarzyna Kokowska na Rosalie (Rush Hour x Cassius Clay). 

W drugiej części konkursu, w której wyniki z pierwszej już się nie liczyły ponownie najlepszy okazał się Mateusz Kiempa. Zawodnik CSJ Coval rozpoczął zwycięską, cavaliadową serię rok temu w Lublinie. Potem zwyciężał także w Warszawie i Poznaniu, a wczoraj ponownie w stolicy Lubelszczyzny. Drugie miejsce wywalczyła ambitna Joanna Pawlak na Fantastic Frieda, a trzecie Katarzyna Kokowska. Szczegółowe wyniki poniżej. 

 

Mateusz Kiempa odbiera gratulacje od Dariusza Wechty

 

Wechta Eventing Tour - Lublin, 16.02.2018

  1. Mateusz Kiempa & Lassban Radovix - 57,0 s *
  2. Joanna Pawlak & Fantastic Frieda - 60,29 s
  3. Katarzyna Kokowska & Rosalie - 66,14 s
  4. Mariusz Kleniuk & Jusis - 86,43 s
  5. Małgorzata Świderek-Baran & Epikur - elim. 

* Wyniki II nawrotu 

Wyniki szczegółowe

 

Po dwóch konkursach kwalifikacyjnych w rankingu Wechta Eventing Tour pewnie prowadzi Mateusz Kiempa. Zawody finałowe już za dwa tygodnie w Warszawie - zapraszamy już dziś!

 

Powiązane linki

 

Lassban Radovix 

 

 

Joanna Pawlak & Fantastic Frieda

 

 

 

Katarzyna Kokowska & Rosalie

 

 

Mariusz Kleniuk & Jusis

 

 

Małgorzata Świderek-Baran & Epikur

 

 

Zmagania zawodników "na gorąco" komentowali Henryk Święcicki jr (z lewej) i Jan Kamiński 

 

 

tekst: Equista.pl, fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl