Cavaliada Lublin 2018: Grand Prix dla Jarosława Skrzyczyńskiego!

Data publikacji: 2018-02-19
Cavaliada Lublin 2018 - statuetki GP
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Silver Shine 

 

Pięćdziesięciu zawodników stanęło na starcie Grand Prix CSI2* Cavaliada Lublin 2018. W gronie jeźdźców rywalizujących w najtrudniejszym i najbardziej prestiżowym konkursie lubelskiego etapu Cavaliada Tour 2017/2018 znaleźli się m.in. zwycięzcy z ubiegłych lat - Marek Lewicki (2013), Jarosław Skrzyczyński (2014), oraz Ales Opatrny (2017), a zmaganiom w GP przyglądał się komplet publiczności. 

Podstawowy parkur, którego twórcą był w Lublinie Polak, Arkadiusz Weckwert, bezbłędnie pokonało trzynastu zawodników - w tym aż dziewięciu polskich! Długa i pasjonująca rozgrywka przyniosła wiele emocji. Ostatecznie zwyciężyła zwycięska para piątkowego kokursu Dużej Rundy - Jarosław Skrzyczyński na Silver Shine (Califax x Balou du Rouet), pokonując parkur bezbłędnie w czasie 39,64 s. Lepszy czas miał tylko zwycięzca Grand Prix Cavaliada Poznań 2017 - Andrzej Opłatek dosiadający wał. El Camp (Campari M x Elvis), niestety przypłacony jedną zrzutką. Drugie miejsce zajął trener Andrzeja i również reprezentant KJ Heaa Turek - Krzysztof Ludwiczak, dosiadający ogiera Nordwind (Cassini II x Acord II). Trzeci był Wojciech Wojcianiec (w 2017 był drugi, na Cassio Melloni) na og. Naccord Melloni (Nabab de Reve x Acord II), a czwarty i ostatni bezbłędny przejazd w rozgrywce należał do Maksymiliana Wechty i og. La Calidad (Lancer II x Cassini I). 

Najlepszym koniem polskiej hodowli był w tegorocznym Grand Prix Lublina prudnicki El Camp, który uplasował się na szóstej pozycji. Nie był to jedyny, mocny, polski akcent GP - na dwunastym miejscu ukończył inny koń krajowej hodowli - og. Farmer (Rovetto x Lavendel) hod. SK Nowielice, który pod Janem Bobikiem w piątek był drugi w konkursie zaliczanym do rankingu światowego. 

 

Jarosław Skrzyczyński & Silver Shine

 

Grand Prix, CSI2* Cavaliada Lublin 18.02.2018

  1. Jarosław Skrzyczyński (POL)  & Silver Shine - 0/0, 39,64 s
  2. Krzysztof Ludwiczak (POL) & Nordwind - 0/0, 39,78 s
  3. Wojciech Wojcianiec (POL) & Naccord Melloni - 0/0, 40,14 s
  4. Maksymilian Wechta (POL) & La Calidad - 0/0, 44, 11 s
  5. Dawid Kubiak (POL) Bagazza M - 0/1, 50,84 s

Wynki szczegółowe

 

Liderem rankingu Cavaliada Tour 2017/2018 jest w tej chwili Jarosław Skrzyczyński. Finałowe rozgrywki tego popularnego cyklu ruszą już za niespełna dwa tygodnie w Warszawie - zapraszamy!

 

Krzysztof Ludwiczak & Nordwind - drugie miejsce w Grand Prix zawodnik zawdzięcza odważnemu najazdowi na ostatnią przeszkodę rozgrywki 

 

  

 Wojciech Wojcianiec & Naccord Melloni 

 

Maksymilian Wechta & La Calidad

 

 

Zwycięzca Grand Prix Lublina 2017 Ales Opatrny zdołał awansować do rozgrywki również w tym roku, niestety nie ustrzegł się w niej błędu 

 

Dawid Kubiak & Bagazza M

  

Andrzej Opłatek & El Camp

  

Małgorzata Ciszek-Lewicka & Chacco Nann - najlepsza amazonka Grand Prix Lublina 2018 

 

Jan Bobik i nowielicki Farmer 

 

 

 

 

tekst: Equista.pl, fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Bagazza M

La Calidad

Naccord Melloni

Nordwind

Silver Shine