W SK Janów Podlaski ruszył sezon wyźrebień 2018

Data publikacji: 2018-01-20
Pogrom (QR Marc - Pętla/Visbaden) hod. SK Janów Podlaski fot. Oliwia Chmielewska
Pogrom (QR Marc - Pętla/Visbaden)

 

W pierwszych dniach stycznia informowaliśmy o początku sezonu wyźrebień w SK Michałów. 4 stycznia w tej polskiej stadninie przyszła na świat córka og. El Omari. Dokładnie dziewięć dni później, 13 stycznia, na świat przyszło pierwszę źrebię sezonu 2018 w innej, polskiej stadninie koni czystej krwi - SK Janów Podlaski.

Jako pierwsza urodziła się klaczka po ogierze Pogrom (QR Marc - Pętla/Visbaden) od klaczy Eleri (Om El Belissimo - Elekcja/Etogram). Pierwsze źrebię sezonu ma niezwykłe pochodzenie. Ojciec klaczki, osławiony Pogrom w USA wygrywał najważniejsze pokazy, zdobywając zaszczytny tytuł "trójkoronowanego", a w 2017 w Polsce wywalczył tytuł Narodowego Czempiona Ogierów Starszych i "Best in Show" Narodowego Pokazu w SK Janów Podlaski. Matka, debiutująca w hodowli Eleri to z kolei wnuczka legendarnej kl. Europa (Bandos - Eunice/Comet) - Narodowej Czempionki Polski Klaczy Starszych, pełnej siostry wspaniałego og. Eukaliptus i matki doskonałego og. Europejczyk (El Paso). 

W tej chwili na liście wyźrebień SK Janów Podlaski figurują trzy źrebięta - klaczka po michałowskim Empire oraz ogierek po janowskim og. Pomian. Trzymamy kciuki za spokojny i owocny sezon w najstarszej polskiej stadninie koni. Liniki do list wyźrebień w SK Janów Podlaski i SK Michałów - poniżej. 

 

 

Tekst: Equista.pl, fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Eleri

Pogrom

Inspiracje

Facebook

Instagram