Galileo czempionem europejskich reproduktorów po raz dziewiąty!

Data publikacji: 2018-01-02
Galileo fot. Coolmore

 

Niespodzianki nie było. Galileo (Sadler's Wells - Urban Sea/Miswaki), stanowiący własność Coolmore, po raz dziewiąty został niekwestionowanym czempionem europejskich reproduktorów. 

Według statystyk Thoroughbred Daily News (TDN) potomstwo Galileo w 2017 roku zarobiło w Europe 15 145 613 £. Dla porównania konie pochodzące po drugim w rankingu Dubawi (Dubai Millenium - Zomaradah/Deploy) wł. Darley, wygrały 6,956,352 £. Śmiało można więc napisać, że Galileo jest nadal poza zasięgiem.

W sezonie 2017 potomkowie Galileo wygrywali aż 113 razy, z czego 12 razy w gonitwach najwyższej kategorii czyli G1. Ponadto jego syn Cliffs of Moher był drugi w angielskim Derby. Warto też przypomnieć, że jego potomkowie zdominowali również rynek aukcyjny, czego najlepszym przykładem jest klaczka sprzedana jesienią w Tattersalls za 4 mln gwinei (czyli ponad 20 mln zł).

Podobnie jak w minionych latach, również w 2018 roku Galielo będzie krył w irlandzkim oddziale Coolmore. Cena stanówki nie jest oficjalnie podana, ale tajemnicą poliszynela jest fakt, że wynosi ona kilkaset tysięcy euro. 

 

 

 

Tekst: Equista.pl, fot. Coolmore

 

 

Konie - zobacz rodowody

Galileo