5 nowych ambasadorów księgi BWP

Data publikacji: 2017-12-12
Big Star & Nick Skelton fot. Oliwia Chmielewska
Big Star (Quick Star x Nimmerdor), fot. Oliwia Chmielewska 

 

Księga BWP - aktualny lider rankingu skokowego WBFSH, ogłosiła niedawno imiona pięciu nowych ogierów - ambasadorów. Do grona ponad 40 ambasadorów rasy, w tym takich legend jak Darco, Heartbreaker czy Clinton, dołączą w styczniu 2018 roku Halifax van het Kluizebos, Eldorado van het Vijverhof, Dulf van den Bisschop, Cabrio van de Heffinck, Big Star. Sylwetki wspomnianych reproduktorów przybliżamy krótko poniżej. 

 

 

Big Star (Quick Star x Nimmerdor) ur. 2003, hod. Cees Klaver, rasa: KWPN

Fenomenalny, holenderski Big Star to jeden z najlepszych ogierów sportowych ostatnich lat. W 2016 roku, dosiadany przez Nicka Skeltona, ogier wywalczył złoty medal IO Rio de Janeiro. 

 

 

Halifax van het Kluizebos (Heartbreaker x Fétiche du Pas) ur. 2007, hod. Stefaan Delabie, rasa: BWP

Efektowny syn legendarnego og. Heartbreaker - Halifax van het Kluizebos, stanowiący własność belgijskiej stajni handlowej - Stephex Stables to zwycięzca rankingu skokowego WBFSH za ostatni rok. W 2017 roku para Halifax & Lorenzo de Luca (ITA) zajmowała czołowe lokaty m.in. w 5* Grand Prix Oslo (4.) czy Grand Prix Windsor (2.).

 

 

Eldorado van het Vijverhof (Thunder van de Zuuthoeve x Omar), ur. 2004, hod. Jozef Houtmeyers, rasa: BWP

Elegancki Eldorado van het Vijverhof w 2014 roku uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Caen. Po zmianie jeźdźca (od jesieni 2014 r. startuje na nim Gregory Wathelet) ogier z powodzeniem startuje w zawodach rangi 5*, a na swoim koncie ma już wygrane w konkursach 150-160 w Genewie, Antwerpii czy Paryżu. 

 

 

Dulf van den Bisschop (Heartbreaker x Libero H), ur. 2003, hod. Tom De Craene, rasa: BWP

Podobnie jak wspomniany wcześniej Halifax, Dulf van den Bisschop jest potokiem legendarnego og. Heartbreaker. Jako trzylatek Dulf był Czempionem Korungu BWP. W 2013 roku księga BWP przyznała mu tytuł "Elite". Ogier startuje w sporcie amatorskim, w barwach USA.

 

 

 

Cabrio van de Heffinck (Cassini I x Calato) ur. 2002, hod. Ingrid Ashbar-Siemsen, rasa: holsztyńska

Holsztyński Cabrio van de Heffinck to nieodrodny syn legendarnego og. Cassini I (Capitol I x Caletto II). Cabrio ma na swoim koncie liczne sukcesy sportowe, w tym wygraną w prestiżowym Grand Prxi CSIO5* Spruce Meadows w 2012 roku. 

 

 

   

 
Tekst: Equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Big Star (What a Quickstar K, Bigstar)

Cabrio van de Heffinck (Cassiolino, Cassio)

Dulf van den Bisschop

Eldorado Van Het Vijverhof

Halifax Van Het Kluizebos