Carinjo HDC kończy karierę sportową!

Data publikacji: 2017-12-09
Carinjo HDC fot. Los Angeles Masters
Patrice Delaveau (FRA) & Carinjo

 

Holsztyński ogier Carinjo (Cascavelle x Landgraf I), na którym sukcesy odnosił najpierw Thomas Voss (GER), a później Patrice Delaveau (FRA), przechodzi na sportową emeryturę. Sylwetkę tego znakomitego sportowca i reproduktora przybliżamy poniżej. 

 

Rodowód

Carinjo urodził się w 2001, jego hodowca Klaus Hollmann postanowił skojarzyć córkę Landgrafa I, klacz Exquisite z ogierem Cascavelle (Cantus x Calido I). Efektem tego połączenia był gniady ogierek, który już w wieku 2,5 roku dał się poznać międzynarodowej publiczności, wygrywając Korung Holsztyński w Neumunster (2003). Cascavelle w hodowli pozostawił znakomite klacze m.in. klacz Gunda IV - matkę wał. Carlo (Contender, Nick Skelton, Sergio Alvarez Moya) Intschuschuna  matkę Lacrimoso HDC (Landjunge, Patrice Delaveau) czy Irette - matkę og. L.B. Convall (Colman, Philipp Weishaupt).

Carinjo reprezentuje holsztyńską rodzinę (Stamm) oznaczony numerem 703, z którego pochodził choćby og. Bachus (Bajar) - ojciec m.in. wspaniałego sportowca, złotego medalisty MP - og. Bischof L (Andrzej Lemański). Co więcej matka Carinjo - Exquisite to babka innego uznanego w Holsztynie ogiera - og. Conner (Contender).

 

Kariera sportowa

Na międzynarodowe parkury Carinjo został wprowadzony przez reprezentanta Niemiec - Thomasa Vossa. Pod tym zawodnikiem wygrywał on liczne konkursy dla młodych koni, był też drugi w prestiżowym konkursie "Sires of The World" (2010). Od 2012 roku na Carinjo startował Francuz - Patrice Delaveau. I choć nigdy nie był to jego koń nr 1 (był nim wówczas Orient Express) to para zanotowała wiele zwycięstw - tylko w 2017 roku wygrała m.in. dwa kokursy 150 cm na prestiżowych zawodach CSI5* Saut Hermes w Paryżu, a wcześniej w 2014 roku wygrała konkurs Grand Prix podczas CSI5* St Tropez. 

Ostatnimi zawodami, w których wystąpił Carinjo były pięciogwiazdkowe CSI w Antwerpii. W ich trakcie ogier doznał kontuzji. 

 

 

Patrice Delaveau (FRA) & Carinjo, CSI5* Saut Hermes 2017 

 

 

Kariera hodowlana

Carinjo był wykorzystywany nie tylko w sporcie, ale również w hodowli. Polscy kibice z pewnością doskonale pamiętają Carewicza, z sukcesami dosiadanego przez Andreia Shalohina (KGZ). 

 

Andrei Shalohin (KGZ) & Carewicz - Finał Polskiej Ligi Jeździeckiej 2016

fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

 

W 2017 roku syna po tym ogierze doczekała się m.in. słynna Silvana (Corland), na której z powodzeniem startował Kevin Staut (FRA). Carinjo ma już uznanych synów, w tym licencjonowanego w Związku Holsztyńskim og. Cariletto (od klaczy po Caletto I).

 

Cariletto (Carinjo x Caletto I)

 

Tekst: Equista.pl, fot. Los Angeles Masters

 

 

Konie - zobacz rodowody

Carinjo