Korung Związku Oldenburskiego 2017: Wyniki

Data publikacji: 2017-11-20
Belantis x Sir Tender fot. LL-foto
Zwycięzca ujeżdżeniowy (OL) - katalogowy nr 42 Belantis x Sir Tender

 

W dniach od 16 do 18 listopada w Vechcie (Niemcy) odbywał się Korung Związku Oldenburskiego. O licencję ubiegały się zarówno ogiery skokowe (OS) jak i ujeżdżeniowe (OL) z rocznika 2015. Jego wyniki przedstawiamy poniżej. 

Za najlepszego ogiera ujeżdżeniowego (OL) komisja uznała w tym roku ogiera z nr 42 po Belantis od klaczy po Sir Tender. Zwycięzcę wyhodowała Angelika Krause. Tytuł Wicezwycięzcy przyznano ogierowi nr 49 Don Schufro x Stedinger hod. Heinz & Elisabeth Schulte/wł. Johannes Westendarp, a II Wicezwycięzcy - og. nr 74 Sandro Hit x Furst Heinrich hod. Andreas Klinker/wł. HP horses ApS.

W gronie ogierów skokowych (OS) zwyciężył katalogowy nr 7 Casallco x Calido I hod. Paul Forkert/wł. Hergen Forkert, a tytuły I i II Wicezwycięzcy powędrowały odpowiednio do numerów 35 Toulon x Argentinus hod. Reinhold Schnieder/wł. Michael Syperek i 25 Kannan x Casall hod. Stuteri Silverforsens/ wł. Dr. Uwe Bublitz. Przy okazji warto wspomnieć, że w gronie uznanych ogierów OS znalazły się aż dwa z mocnymi, polskimi akcentami w rodowodach. Mowa o katalogowym nr 20 Coupie x Catall - będącym prawnukiem kozienickiego folbluta, og. Barnauł (Club House - Barmanka/Doryant) oraz nr 33 Stakkato Gold x Ignam, wyhodowanym w Polsce przez Tomasza Kleina i pochodzącym od czysto polskiej, liskowskiej klaczy Ankona (więcej pisaliśmy o nim TUTAJ). 

 

Wyniki szczegółowe

 

Katalogowy nr 42 Belantis x Sir Tender

 

Katalogowy nr 7 Casallco x Calido 

 

 

Aukcja ogierów

Tradycyjnie po ogłoszeniu wyników uznawania odbyła się aukcja. Nawyższą cenę uzyskał zwycięzca ujeżdżeniowy, katalogowy nr 42 Belantis x Sir Tender  sprzedany do Szwecji za 600 000 euro. Najdroższym ogierem skokowym był ten, którego nieco wcześniej wybrano najlepszym skoczkiem korungu - katalogowy nr 7 Casallco x Calido I, sprzedany za 160 000 euro. 

Trzynaście uznanych ogierów ujeżdżeniowych sprzedano za łączną kwotę niemal 1 865 000 euro, a piętnaście skokowych za 862 000 euro, uzyskując średnie ceny na poziomie odpowiednio 143 462 euro i 57 467 euro. Szczegółowe wyniki aukcji można sprawdzić poniżej. 

 

Wyniki aukcji

 

 

fot. oldenburger-pferde.net