MŚMK-D Mezohegyes 2017: Medal dla polskiej ślązaczki!

Data publikacji: 2017-09-10
Bartłomiej Kwiatek & Rebelia fot. driving.pl
Bartłomiej Kwiatek & Rebelia

 

Świetne wieści płyną z węgierskiego Mezohegyes gdzie od kilku dni trwa rywalizacja w zaprzęgowych Mistrzostwach Świata Młodych Koni. Reprezentacja Polski wraca do kraju z brązowym medalem!

Tytuł II Wicemistrzyni Świata wywalczyła sześcioletnia Rebelia (Hutor - Regencja/Bank) wyhodowana w SO Książ, stanowiąca własność Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim, a powożona przez Bartłomieja Kwiatka. W tej samej kategorii wiekowej, tuż za podium na czwartym miejscu uplasowała się Loxia (Nefryt - Łupawa/Palant) hod. Beata Kapica, którą prezentowała Weronika Kwiatek-Skrzypczak. W gronie 5-latków miejsce 7. wywalczył Aromat (Lokan - Aronia/Nomen), a 9. półbrat Rebelii - Renesans (Lokan - Regencja/Bank). Oba wspomniane konie urodziły się w Książu, przygotował je do startu w MŚMK i zaprezentował Bartłomiej Kwiatek. Gratulujemy!

 

Aktualizacja 10.09.2017, 14.45

Brązowy medal w kategorii 7-latków wywalczył również inny wyhodowany w Polsce koń - ogier śląski Eter (Basior - Eurella/Domingo xx) hod. Jan Wiszniowski, wł. Bartosz Kowalski, powożąca - Weronika Kwiatek.

 

fot. driving.pl (archiwum)
Konie - zobacz rodowody

Aromat

Loxia

Rebelia

Renesans