ME Goteborg 2017: Isabell Werth z trzema złotymi medalami!

Data publikacji: 2017-08-27
Dekoracja ME/ fot. Beata Wieczorkowska
Medaliści ME Goteborg 2017, od lewej Sonke Rothenberger (GER), Isabell Werth (GER) i Cathrine Dufour (DEN)fot. Beata Wieczorkowska/Equista.pl

 

Dzień po konkursie Grand Prix, będącym jednocześnie konkursem drużynowym w Goteborgu rozegrano kolejny konkurs ujeżdżeniowy - Grand Prix Special, a w kolejnym dniu Grand Prix Freestyle. 

Gdy karierę sportową zakończył Valegro - podstawowy koń Charlotte Dujardin, która w minionym czasie zdominowała światowe czworoboki, wydawało się, że Isabell Werth nie będzie miała w tym sezonie żadnej konkurencji. Okazało się jednak, że życie nie znosi próżni i w ciągu zaledwie jednego sezonu Isabell Werth i jej wspaniała Weihegold (Don Schufro x Sandro Hit) doczekały się równorzędnych rywali. Tym, który poważnie zagroził Isabell był jej młody kolega z drużyny - Sonke Rothenberger. Zawodnik ten, startujący też w zawodach skokowych (!), dosiadający Cosmo (Van Gogh x Landjonker) - konia o "skokowym" rodowodzie w GPS i GPF uplasował się na drugim miejscu. Co więcej w tym drugim konkursie Sonke stracił do złotej Isabell tylko nieco ponad 0,3%! Z dwoma brązowymi medalami z ME w Goteborgu wróci natomiast Dunka - Cathrine Dufour, startująca na efektownym kasztanowatym Atterupgaards Cassidy (Caprimond x Donnerhall). Szczegółowe wyniki obu konkursów poniżej. 

 

Grand Prix Special, 25.08.2017

  1. Isabell Werth (GER) & Weihegold OLD - 83,613%
  2. Sonke Rothenberger (GER) - 82,479%
  3. Cathrine Dufour (DEN) & Atterupgaards Cassidy - 79,762%
  4. Therese Nilshagen (SWE) & Dante Weltino OLD - 78,585%
  5. Carl Hester (GBR) & Nip Tuck - 76,723%

Wyniki szczegółowe

 

Grand Prix Freestyle, 26.07.2017

  1. Isabell Werth (GER) & Weihegold OLD - 90,982%
  2. Sonke Rothenberger (GER) - 90,614%
  3. Cathrine Dufour (DEN) & Atterupgaards Cassidy - 84,561%
  4. Carl Hester (GBR) & Nip Tuck - 80,614%
  5. Therese Nilshagen (SWE) & Dante Weltino OLD - 80,411%

Wyniki szczegółowe 

 

 

 

 

47-letnia Isabell Werth wyjeżdża z Goteborga z trzema złotymi medalami. Zawodniczka ma już na swoim koncie 17 medali ME.

Najlepszą Polką w ME Goteborg była doświadczona Katarzyna Milczarek, dosiadająca Dżeko (Dimaggio x Continue). Para zajęła 42. miejsce. Tuż za nią, na 43. miejscu uplasowała się Aleksandra Szulc na wyhodowanym w Polsce Rumba Hit (Samba Hit x Rotspon) hod. Piotr Wiese. Niestety żadnemu z polskich reprezentantów nie udało się awansować do piątkowego Grand Prix Special. Warto przy okazji wspomnieć, że Rumba Hit to nie jedyny koń polskiej hodowli startujący na czworoboku tegorocznych ME. na 62. miejscu w GP uplasował się Latino (Caretino K x Landfurst) wyhodowany przez Piotra Nowackiego. 

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Cassidy (Atterupgaards Cassidy)

Cosmo 59

Dżeko

Latino

Rumba Hit

Weihegold (Weihegold OLD)