44. Korung Związku Holsztyńskiego 30.10-1.11.2014, Neumunster

Data publikacji: 2014-10-29
Korung Hol 2014 tło
Quvee Prestige (Quidam de Revel x Cento) Najlepszy Ogier Korungu 2012, zakupiony na aukcji przez Wechta Equestrian

 

Na tegorocznym Korungu Związku Holsztyńskiego przedstawionych zostanie 65 ogierów z rocznika 2012. Tradycyjnie pierwszego dnia zostaną one zaprezentowane na płycie, a drugiego w skokach luzem. 
W stawce dominują ogiery z linii "C1" - Cor de la Brye i "C2" - Cottage Son xx, a najwięcej bo aż 8 (!) synów ma doskonały sportowiec - Casall (Caretino x Lavall I). Czterech synów ma Cormint (Calido I x Carthago), a po trzech - Clarimo (Clerway x Caletto II), Larimar (Lavall II x Lord).

 

Clarimo (Clearway x Caletto II)

  

Nie jest tajemnicą, że Związek Holsztyński od pewnego czasu poszukuje odpowiedniego ogiera pełnej krwi angielskiej. To właśnie reproduktory tej rasy, takie jak Rantzau xx (ojciec ogiera Cor de la Bryere), Ladykiller xx (ojciec Landgrafa I i Lorda) czy Cottage Son xx (ojciec Corporala) zapoczątkowały potęgę tego związku hodowlanego.W tegorocznej stawce znalazły się dwa ogiery pochodzące po ojcach pełnej krwi - Ikarus (Ibisco xx x Cassini II) i Well Sadler (Water Dance xx x Acobat II).

Konie holsztyńskie są znane z uzdolnień skokowych, jednak w gronie hodowców tej rasy nie brakuje miłośników dyscypliny ujeżdżenia. Z tego powodu rokrocznie na Korungu pojawiają się ogiery o rodowodach "ujeżdżenowych". W tym roku są to:

  • Albarello (Aljetto x Exorbitant xx)
  • Damon (Damon Hill NRW x Loutano)
  • Kracker (Krack C x Lorentin I)
  • Lorentins Best (Lorentin I x Cornetto)
  • Quality George (Quaterback x Acorado)

Z całą stawką można zapoznać się korzystając z katalogu online, jest on dostępny TUTAJ

 

 

W minionych latach Polacy dość mocno zaznaczali swoją obecność na Korungu Holsztyńskim. Jej efektem był zakup takich ogierów jak Quvee Prestige (Quidam de Revel x Cento), Cartosi (Catoki x Cassini I), Cassilio (Cassini I x Herladik xx), Lunatic (Lightning x Lothringer) czy Coriano's Ass (Coriano x Landgraf I). Najbardziej spektakularna była licytacja tego pierwszego, który kosztował aż 260 tys. euro.

 

Coriano's Ass sprowadzony do Polski przez Wechta Equestrian rozpoczął w tym roku karierę w konkursach DR.
6 października dosiadany przez Maksymiliana Wechtę zwyciężył w Grand Prix Leszna
 
źródło:holsteiner-verband.de, fot. Oliwia Chmielewska

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram