Gala Mistrzów WKKW podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko

Data publikacji: 2017-06-22
Paweł Spisak & Banderas fot. Oliwia Chmielewska

 

Już od 30 czerwca do 2 lipca będziemy mogli uczestniczyć i śledzić wszystkim dobrze znany Festiwal Jeździecki Baborówko. W tym roku będziemy obchodzić jego 10 edycję, podczas której rozegrane zostaną konkursy krajowe i międzynarodowe do rangi 3*, a udział w nich wezmą zawodnicy aż z 14 krajów świata. Rozegrane również zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów w WKKW, które z pewnością przysporzą nam wiele emocji.

 

Festiwal Jeździecki Baborówko honoruje Mistrzów

W niedzielę podczas tegorocznego 10. Festiwalu Jeździeckiego w Baborówku odbędzie się Gala Mistrzów WKKW, podczas której uhonorowani zostaną wybitni, polscy wkkwiści. Na Gali spotkamy olimpijczyków oraz Mistrzów Polski z nawet kilkudziesięciu lat wstecz. 

 

Spotkanie z honorami

Inicjatywa narodziła się z chęci zorganizowania wydarzenia, na którym po latach spotkają się rozrzuceni po kraju sportowcy. – Wszystko zaczęło się od pomysłu jednego z naszych Mistrzów, by zorganizować spotkanie między kilkoma pokoleniami sportowców. Podchwycona idea szybko przerodziła się w pomysł, by dodatkowo pokazać uznanie dla niecodziennych osiągnięć zgromadzonych zawodników. – mówi Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów. 

Festiwal Jeździecki Baborówko będzie także znakomitą okazją dla kibiców wszechstronnego konkursu konia wierzchowego, żeby spotkać polskie gwiazdy WKKW, zdobyć autograf, czy porozmawiać o jeździectwie. Przybycie na Galę już potwierdziły takie sławy jak Bogdan Jarecki, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Seulu (1988), Barcelonie (1992) i Atlancie (1996) oraz ośmiokrotny Mistrz Polski Seniorów; Jan Lipczyński, dwukrotny Mistrz Polski i brązowy zespołowy medalista Mistrzostw Europy WKKW (1981) czy Paweł Spisak, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004), Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016) oraz pięciokrotny Mistrz Polski.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by skontaktować się z zawodnikami, niestety nie zawsze było to możliwe. Dlatego również tą drogą pragną przekazać zaproszenie wszystkim Mistrzom i Olimpijczykom, którzy powinni czuć się zaproszeni na 10. Festiwal Jeździecki Baborówko.

W celu kontaktu z organizatorami wydarzenia do dyspozycji sportowców pozostaje pani Agata Gajewy (tel. 664 428 932, e-mail: office@baborowko.pl).

miejsce: podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko

data i czas: 2 lipca, ok. 15.00, bezpośrednio przed dekoracją zwycięzców Mistrzostw Polski Seniorów  

 

Serdecznie wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w tym wpaniałym przedsięwzięciu!

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl