Kristupas Petraitis nie będzie już startował na Lordano

Data publikacji: 2017-05-31
Kristupas Petraitis & Lordano fot. Oliwia Chmielewska
Kristupas Petraitis (LTU) & Lordano, CSI3*-W Cavaliada Warszawa 2017

 

Piękny i chwytający za oko Lordano (Lordanos x Cantus), którego polscy kibice mogą doskonale pamiętać m.in. z występów w Cavaliada Tour został sprzedany i nie będzie już startował pod Litwinem Kristupasem Petraitisem.

Lordano, wyhodowany w Niemczech przez Gerda Sosatha z powodzeniem startował w konkursach zaliczanych do światowego rankingu pod dwójką braci Kristupasem i Matasem Petraitis. Jeszcze dwa tygodnie temu koń ten zajął 4. miejsce w Grand Prix CSI2* Baltica Spring Tour w Ciekocinku, a wcześniej plasował się na czołowych miejscach m.in. w konkursie Speed&Music Cavaliada Warszawa 2017 (3. miejsce) czy Grand Prix Cavaliada Lublin 2015 (3.). Informacja o sprzedaży konia została podana publicznie, właściciele nie informują jednak ani o nowym nabywcy, ani o o nowym zawodniku wierzchowca.

Zapisany do księgi OS Lordano poza dużym talentem skokowym charakteryzuje się interesującym pochodzeniem. Jest on synem Lordanosa (Landos x Calypso I), który dał m.in. og. Light On chodzącego z powodzeniem konkursy Pucharu Narodów oraz klaczy po słynnym, holsztyńskim reproduktorze Cantus. Co więcej jest on ibredowany na filarowego dla hodowli koni sportowych ogiera pełnej krwi angielskiej - Ladykiller, a dodatkowo wywodzi się on z renomowanego Stammu 730B, z którego pochodziły choćby ogiery Caletto I-III,  czy Raimondo. Lordano jest uznany w Związku Oldenburskim, a jeden z jego synów, wyhodowany w Czechach Lotus z powodzeniem startuje w międzynarodowych zawodach rangi CSI2*.

 

 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Lordano

Lordanos