Lorenzo zmienia właściciela!

Data publikacji: 2017-05-27
Severo Jesus Jurado Lopez (ESP) & Lorenzo fot. Dirk Caremans/FEI
Severo Jurado Lopez & Lorenzo, IO Rio de Janeiro 2016

 

Faworyt publiczności IO Rio 2016 w konkurencji ujeżdżenia - Severo Jurado Lopez (ESP) nie będzie już startował na swoim podstawowym koniu, kasztanowatym wałachu Lorenzo (Lord Loxley x Rubin Royal).

Jak informuje portal eurodressage.com koń został sprzedany do Charlotte Jorst - Amerykanki duńskiego pochodzenia. Lorenzo, stacjonujący na co dzień w Danii, w stajni Andreasa Helgstranda, dołączy do dwóch innych koni zawodniczki, zakupionych przez nią wcześniej z tego samego miejsca - Nintendo i Akeem Foldager.

Severo Jurado Lopez i Lorenzo zadebiutowali na arenie międzynarodowej w 2016 roku i szybko pięli się w światowym rankingu, stając się przy okazji ulubieńcami publiczności. W maju ubiegłego roku w Aachen, po pełnym ekspresji przejeździe w konkursie Grand Prix Freestyle para z wynikiem 83,350% zajęła 4. miejsce. Trzy miesiące później, w Rio z wynikiem 83,625% Lopez i Lorenzo wywalczyli 5. miejsce w finałowym konkursie olimpijskim. Dobra passa pary trwała aż do jesieni. W październiku wygrała ona m.in. konkurs PŚ podczas CDI-W w Odense. 

 

Severo Jurado Lopez (ESP) & Lorenzo, CDIO Aachen 2016

 

 

Lorenzo (Lord Loxley x Rubin Royal) hod. Martin Niedrmair, ur. 2006 jest koniem rasy bawarskiej. Jego ojciec Lord Loxley reprezentuje ród ogiera Ladykiller xx i mimo dość młodego wieku jest już sprawdzony w hodowli - ma uznanych synów i wnuków. Matka Lorenzo pochodzi natomiast po reproduktorze Rubin Royal, który dał m.in. wałacha Rubicon D, na którym w konkursach klasy GP z powodzeniem startowała Beata Stremler.

 

 

fot. Dirk Caremans/FEI

 

Konie - zobacz rodowody

Lorenzo 322