Glock's Zonik - nowa gwiazda Edwarda Gala? [VIDEO]

Data publikacji: 2017-04-30
Edward Gal & Glock's Zonik fot. Arnd Bronkhorst/GHPC
Edward Gal & Glock's Zonik, fot. Arnd Bronkhorst/GHPC

 

Wygląda na to, że Edward Gal ma w swojej stajni kolejną gwiazdę światowego formatu! Mowa o ciemnogniadym ogierze Glock's Zonik (Zack x Romanov), który wczoraj podczas krajowych zawodów w Kootwijk (Holandia) wystąpił w swoim debiutanckim konkursie Grand Prix, uzyskując wynik 76,050%! 

Wczorajszy występ Edwarda na Glock's Zonik szeroko komentuje międzynarodowa prasa, a fachowcy podkreślają szczególnie jakość przejść pasaż-piaff konia, co może wróżyć parze świetlaną karierę. Zonik ma dopiero 9 lat, ale już udowodnił, że drzemią w nim wielkie możliwości, a jego międzynarodowy debiut to tylko kwestia czasu. Warto wspomnieć, że w wieku 9-lat publiczność i sędziów podczas ME Windsor 2009 "czarował" Totilas (Gribaldi x Glendale), którego na międzynarodowe areny również wprowadzał Edward Gal. Film z wczorajszego przejazdu Edwarda Gala i ogiera Glock's Zonik poniżej. 

 

Edward Gal & Glock's Zonik - Grand Prix Kootwijk, 29.04.2017

 

 

Glock's Zonik ex Zonik (Zack x Romanov), ur. 2008 to ogier wyhodowany w Danii przez Linette Jaeger. Jego ojcem jest Blue Hors Zack (Rousseau x Jazz), który dał już m.in. fenomenalnego, trzykrotnego złotego medalistę MŚMK - ogiera Sezuan (od klaczy po Don Schufro), a matką klacz Romanik (Romanov x Don Schufro). Jako 5-latek Zonik zakwalifikował się do udziału w MŚMK w Verden, wczoraj zadebiutował w konkursie Grand Prix. 

Równolegle z karierą sportową Zonik kontynuuje karierę hodowlaną. W tej chwili jest już uznany m.in. w Danii (DWB) i w Niemczech (dopuściły go m.in. Związek Westfalski, Reński i Oldenburski), ma też kilku uznanych synów.

 

Zonik One (z matki Depardieu x Le Martin) ur. 2013
- jeden z uznanych w Westfalii synów ogiera Zonik

 

 

 

fot. Arnd Bronkhorst/materiały prasowe Glock Horse Performance Center

 

 

Konie - zobacz rodowody

Blue Hors Zack (Zack, Zagreb)

Zonik (Glock's Zonik)