Polskie akcenty na Aukcji Źrebiąt Związku Holsztyńskiego, Elmshorn 2017!

Data publikacji: 2017-09-01
For Pleasure x Cormint fot. Janne Bugtrup

 

Zupełnie niedawno, przy okazji międzynarodowych zawodów Longines Global Champions Tour w Berlinie pisaliśmy o towarzyszącej temu wydarzeniu aukcji źrebiąt. Jedną z najwyższych cen uzyskała wtedy klaczka wyhodowana w Polsce - Contendro Girl.

W przyszłym tygodniu polscy hodowcy ponownie wystawią swoje źrebięta na prestiżowej aukcji. Będzie to miało miejsce w 10 września w Elmshorn, podczas dorocznej, aukcji źrebiąt zorganizowanej przez Związek Holsztyński. Na sprzedaż trafią dwie klaczki z hodowli pp. Kosickich z Róży oraz ogierek pana Daniela Winnickiego z Choszczna. Cała trójka pochodzi po doskonałych, sprawdzonych w sporcie i hodowli ogierach tj. Mylord Carthago, For Pleasure i Cornet Obolensky. Szczegółowy opis oferowanych przez polskich hodowców źrebiąt poniżej. 

 

  • ogierek Cornet Obolensky x Cassini I, hod. Daniel Winnicki - stamm18B1, z tej samej rodziny żeńskiej wywodzą się takie ogiery jak Constant (ojciec słynnego Chin Chin) czy Quantum (ojciec m.in. takich ogierów jak Quintero czy Quality Time)

 

 

 

 

  • klaczka Mylord x Contender, hod. pp. Kosiccy  - stamm 318D2, trzecia matka klaczki Valeska to matka m.in. Corofino I i II, a ponadto z tej samej rodziny wywodzi się m.in. świetny Diarado 

 

 

 

Mamy nadzieję, że wymienione źrebięta uzyskują ceny satysfakcjonujące swoich hodowców. Kompletne katalogi holsztyńskich aukcji źrebiąt 2017 linkujemy poniżej. 

 

Powiązane linki:

 

  

 

Tekst: Equista.pl, fot. Janne Bugtrup/materiały prasowe Związku Holsztyńskiego

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram