Cavaliada Lublin 2017: Polski czwartek!

Data publikacji: 2017-02-03
Kamil Grzelczyk & Wibaro fot. Oliwia Chmielewska
Kamil Grzelczyk & Wibaro wciąż w świetnej formie!

 

Polscy zawodnicy w świetnym stylu rozpoczęli rywalizację w zawodach CSI2* w ramach Cavaliady Lublin 2017. W czwartek polski hymn odegrano po trzech z czterech konkursów!

Konkurs otwarcia, rozgrywany w randze konkursu Małej Rundy z przeszkodami o wysokości 120 cm wygrał Jan Bobik na wyhodowanej w Polsce klaczy Czabra (Liban - Czara/Czad), a kolejne miejsca zajmowali inni nasi reprezentanci - Juliana Suska i Gilea oraz Kamil Grzelczyk na Sir Kissovo. Co ciekawe oba wspomniane konie również wyhodowano w Polsce. 

W pierwszym konkursie Średniej Rundy znakomicie spisała się Małgorzata Koszucka na klaczy Charlene (Clarimo). Zawodniczka KJ Wechta Rosnówko jak błyskawica pokonała drugą fazę konkursu i uzsykała czas 19,98 s i o niemal trzy sekundy zdystansowała Jarosława Skrzyczyńskiego i Dajanę Pawlicką znanych z szybkiej jazdy. 

Również konkurs Dużej Rundy - 140 cm ułożył się po myśli Polaków. Wprawdzie tym razem nie udało się wygrać, ale drugie i trzecie miejsce zajęli nasi reprezentanci - Kamil Grzelczyk na Wibaro i Jarosław Koziarowski i Chenet. Warto dodać, że także te dwa konie urodziły się w Polsce!

Dzień zakończył się emocjonującym konkursem potęgi skoku. Zwyciężyła w nim para, która wygrywała wcześniej tego typu konkursu podczas Cavaliady w Kołobrzegu i Poznaniu - Marek Lewicki na Quirados As. Polski zawodnik jako jedyny pokonał mur o wysokości 205 cm! 

Dziś przed nami kolejne emocje - wieczorem dwa bardzo emocjonujące konkursy - Cavaliada Eventing Tour czyli WKKW w hali oraz Wenus vs Mars. Do zobaczenia!

 

Powiązane linki

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Chenet

Czabra

Okarino

Sir Kissovo

Wibaro