Nasienie ogiera Big Star dostępne w Polsce!

Data publikacji: 2017-01-06
Big Star & Nick Skelton fot. Oliwia Chmielewska

 

Z roku na rok polscy hodowcy zyskują dostęp do coraz lepszego materiału genetycznego. Już dziś dzięki otwartym granicom m.in. chętnie sprowadzają nasienie czołowych ogierów. Niestety z jego wysyłką wiążą się nie tylko koszty, ale również ryzyko utraty cennej przesyłki. Z tego powodu z roku na rok powiększa się oferta polskich klinik i stacji ogierów, w których stacjonują wysokiej klasy reproduktory bądź przechowywane jest ich nasienie. 

Niedawno pojawiła się bardzo interesująca informacja o sprowadzeniu do Polski nasienia słynnego, holenderskiego ogiera Big Star (Quick Star x Nimmerdor), który w sierpniu 2016 r. zdobył złoty medal IO Rio de Janeiro! Dystrybucją zajmie się IREK - Instytut Rozrodu i Embriotransferu Koni prowadzony przez Aleksandrę Jagusiak. Nasienie mrożone w cenie 1200 euro/słomka przyjedzie do Polski w najbliższych dniach. 

 

Nick Skelton & Big Star - IO Rio de Janeiro 2016 

 

Warto zwrócić uwagę, że Big Star ma na swoim koncie nie tylko sukcesy sportowe, ale również hodowlane, jednak ze względu na słabą dostępność nasienia dużą popularnością cieszyli się przede wszystkim jego synowie. W szczególności - E-Star (z matki po Heartbreaker) oraz Big Star Jr (z matki po Polydor). 

Mamy nadzieję, że już w przyszłym roku na polskich pastwiskach pojawią się "małe Big Stary" :) 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Big Star (What a Quickstar K, Bigstar)

E-Star

Quick Star