Hauptkörung des Deutschen Sportpferdes 2017 z polskim akcentem!

Data publikacji: 2016-12-13
Limasol x Elliot fot. DSP

 

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie Stadniny Koni Bielin. Jej wychowanek, kasztanowaty Liam (Limasol - Cyganka/Elliot) ur. 2013 uzyskał kwalifikację do Hauptkörung des Deutschen Sportpferdes 2017 (uznawanie ogierów dla księgi Deutsches Sportpferd) i w dniach od 26 do 28 stycznia powalczy o niemiecką licencję!

 

Liam - oficjalny film z katalogu

 

Liam urodził się w 2013 roku i choć został wyhodowany w Polsce reprezentuje niemiecką księgę stadną. Jego ojcem jest reński Limasol (Limes x Brandenburger), a matką klacz szlachetnej półkrwi - Cyganka (Elliot - Cytara/Dido), której rodowód jest w 3/4 niemiecki. Niemal stuprocentowo polski rodówód ma natomiast trzecia matka Liama - kl. Cisa II (Chersoń xx - Ciosa/Kosmos), pochodząca po świetnie biegającym, kozienickim folblucie - og. Chersoń. 

Omawiając ten sukces nie sposób zwrócić uwagi na ciekawych kuzynów og. Liam. Jego półbrat, czteroletni Cassario (Casskeni II), dosiadany przez Krzysztofa Praska zdobył w niedzielę srebrny medal Halowego Pucharu Polski Leszna Młodych Koni w swojej kategorii wiekowej. Z dokładnie tej samej rodziny żeńskiej pochodzą ponadto takie konie jak Carewicz (po Carinjo, 1. miejsce w Polskiej Lidze Jeździeckiej 2016 - jeździec Andrei Shalohin) czy uznany w Niemczech Cornetus (po Colestus). 

 

Cassario po Casskeni II - półbrat Liama, finał HPLMK 2016

 

O wynikach Liama będziemy informować "na bieżąco", a już teraz trzymamy kciuki za udany występ w Monachium!

 

Tekst: equista.pl, fot. materiały prasowe

 

 

Konie - zobacz rodowody

Li Charmeur (ex Krzesimir)

Liam

Limasol