Holsztyńskie, jesienne aukcje źrebiąt - wrzesień 2014

Data publikacji: 2014-10-04
Tło aukcje hol
 fot. Joanne Bugtrup

 

Późne lato i jesień to tradycyjnie czas aukcji źrebiąt. Trzy takie aukcje odbyły się niedawno na terenie Związku Holsztyńskiego (Niemcy). Mowa tutaj o dwóch aukcjach "związkowych" - w Behrendorf i Elmshorn oraz o 2. Międzynarodowej Aukcji Źrebiąt Holsztyńskich, która odbyła się dzięki współpracy dwóch stajni Stal Maas Hell i Stal Bjorn Nagel.

 

2. Międzynarodowa Aukcja Źrebiąt Holsztyńskich 26 września 2014, Klein Offenseth

Lista oferowanych źrebiąt

W Klein Offenseth sprzedano 38 źrebiąt uzyskując ponad 361 tys. euro i średnią cenę na poziomie ponad 9 tys. euro. Trzy najdroższe konie sprzedano za 20 000 euro i więcej. Najwyższą cenę wylicytowano w przypadku ogierka Casall x Cornet Obolensky x For Pleasure - 22 000 euro. Po 20 000 euro kupujący zapłacili także za dwa inne ogierki - Crumble - Calato - Cantus oraz Quick Star SF - Corrado I - Heraldik xx.

 

Aukcja Źrebiąt Holsztyńskich 27 września, Behrendorf

Lista oferowanych źrebiąt

W Behrendorf za 42 sprzedane konie uzyskano 317 300 euro. Średnia cena była niższa niż w Klein Offenseth i wyniosła nieco ponad 7,5 tys. euro. Najdroższy okazał się źrebak po ogierze Colman (Carthago x Lord) z matki po ogierze Cassini I - nowy właściciel wylicytował go za 19 000 euro. Drugą cenę, 17 tys. euro, uzyskano za klaczkę Cassini I x Limbus

Wyniki

 

Najdroższe źrebię aukcji "związkowych" - ogierek Colman x Cassini I

 

Aukcja Źrebiąt Holsztyńskich 28 września, Elmshorn

Lista oferowanych źrebiąt

Na aukcji w Elmshorn średnia cena była najniższa i wyniosła - 6 584 euro. Sprzedano na niej 50 koni za łączną kwotę ponad 329 tys. euro. Najdroższy był ogierek po Cascadello I (Casall x Clearway) z matki po Corrado I (Cor de la Bryere x Capitol I), którego sprzedano za 13 500 eur. Jego ojciec - Cascadello I to wicezwycięzca Korungu Holsztyńskiego z roku 2011. Drugą ceną aukcji była kwota 13 000 euro uzyskana za ogierka Untouchable x Contender.

Wyniki

 

Polskie zakupy

Z naszych ustaleń wynika, że w polskie ręce trafiły trzy ogierki holsztyńskie. Na aukcji w Klein Offenseth spółka Wechta Equestrian zakupiła źrebaka po ogierze Quvee Prestige (Quidam de Revel x Cento) z matki po ogierze Limbus (Landgraf I x Fier de Lui Z). Quvee Prestige to zwycięzca Korungu Holsztyńskiego z 2012 roku zakupiony do stajni Wechta na aukcji po Korungu. 

 

 Quvee Prestige x Limbus

 

Do polski trafią także dwa źrebaki z aukcji w Behrendorf. Pierwszy z nich to syn Casalito (Casall x Landgraf I) z matki Cormint x Quinar. Ogierek ten ma bardzo interesujący rodowód, pochodzi z holsztyńskiego stammu (stamm = rodzina żeńska) oznaczonej symbole 18B1, a jego prababka to matka uznanych ogierów Quality (Quinar) i Legendar (Leonid).

Pełny rodowód ogierka można obejrzeć TUTAJ.

 

Jeden z ogierków zakupionych do Polski - Casalito x Cormint x Quinar

 

 Casalito x Cormint x Quinar

 

Kolejne źrebię, które trafi do Polski to potomek og. Cormint (Calido I x ) z matki po ogierze Casquetto (Casall x Concerto II). 

Pełny rodowód ogierka można obejrzeć TUTAJ.

 

Kolejny z ogierków zakupionych do Polski Cormint x Casquetto x Acord II

  

Cormint x Casquetto x Acord II

 

źródło: holsteiner-verband.de

 

Inspiracje

Facebook

Instagram