Nowy talent dla Charlotte Dujardin! [VIDEO]

Data publikacji: 2016-12-05
Charlotte Dujardin Rio 2016 fot. Arnd Bronkhorst/FEI
Charlotte Dujardin w Rio de Janeiro

 

Sezon 2016 to ostatni rok startów pary Charlotte Dujardin i Valegro. Czy Brytyjka zniknie z międzynarodowych czworoboków? Patrząc na ilość i jakość młodych koni jakimi dysponuje, możemy przypuszczać, że nie. Stawkę wierzchowców na których startuje zawodniczka, dość szczegółowo omawialiśmy ją tu, powiększy niebawem kolejny koń. 

Mowa o ciemnogniadej jedenastoletniej klaczy Alina (Painted Black - Nanet/Highness), zapisanej do księgi KWPN, aktualnie wyszkolonej do poziomu Grand Prix. Czy to właśnie ona stanie się nowym nr 1 Charlotte? 

 

 

 

 

 

Alina
 KWPN, 2005 

 Painted Black
 KWPN, 1997

 Gribaldi
 Litchy v. Ferro

 Nanet

 KWPN, 1995

 Highness
 Janette v. El Corona

 

Alina (Painted Black x Highness) - film archiwalny, z 2012 roku

 

 

Warto podkreślić, że ojciec klaczy - Painted Black (Gribaldi x Ferro) nie tylko sam z powodzeniem startował na najwyższym poziomie międzynarodowym (najpierw pod Anky van Grunsven, później pod Morgan Barbancon Mestre), ale pochodzi po dokładnie tym samym reproduktorze co legendarny Totilas. 

Co ciekawe amazonka testowała klacz już na początku 2016 roku i niemal natychmiast zdecydowała się na jej zakup, jednak z powodu napiętego planu przygotowań do igrzysk olimpijskich Alina powróciła do Holandii. Tam nie tylko odpoczywała, ale została poddana embriotransferowi. Wcześniej w 2012, również na drodze ET, urodziły się dwa źrebaki od Aliny, po ogierze Asterix. Oba sprzedano do USA.

Przed powrotem do Anglii szansę spotkania z klaczą miał jej hodowca Jan Jochems, starszy i schorowany człowiek nie ukrywał wzruszenia wywołanego na widok swojej wychowanki. 

 

 

 

 

 

fot. Arnd Bronkhorst/FEI