Młode konie Charlotte Dujardin - czy jest wśród nich następca Valegro?

Data publikacji: 2016-11-15
Charlotte Dujardin Alan Davies Valegro fot. Arnd Bronkhorst/FEI
 "Dream Team" po zdobyciu złotego medalu Światowych Igrzysk Jeździeckich. Od lewej - Alan Davies luzak, Valegro, Charlotte Dujardin, fot. Arnd Bronkhorst/FEI

 

Odkąd świat obiegła wiadomość o emeryturze Valegro wielu fanów Charlotte Dujardin zastanawia się, jaki koń stanie się jego następcą. Odpowiedź na to pytanie jest niezmiernie trudna - w końcu poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Warto jednak przyjrzeć się stawce koni jakimi dysponuje w tej chwili Charlotte. Poniżej przedstawiamy ich sylwetki - warto zapamiętać te imiona!

 

Barolo (Breitling W x Hitchcock) ur. 2006, rasa: hanowerska

Kasztanowaty Barolo (zwany w stajni po prostu Rolo) ma wprawdzie już 10 lat, ale jeszcze bardzo niewielkie doświadczenie w startach w konkursach GP (pierwsze zwycięstwo w GP odniósł w lipcu 2015 roku) oraz na arenie międzynarodowej. Na zawodach międzynarodowych Barolo zadebiutował w lutym 2016 roku, w Jerez de la Frontera, podczas zawodów CDI3*. W kwietniu 2016 roku Charlotte i Barolo wygrali Grand Prix Freestyle podczas zawodów CDI3* w Keysoe, uzyskując świetny rezultat 78,725%.

Barolo choć urodził się w Wielkiej Brytanii reprezentuje księgę hanowerską. Jego ojciec - Breitling W (Bismarck x Maat I) w 2014 roku został uznany Hanowerskim Ogierem Roku 2014.

Właścicielką Barolo jest Anne Cohn.

 


 Barolo
 HANN, 2006

 

 Breitling W
 HANN, 1991
 Bismarck
 Maja v. Maat I
 Highlight
 HANN, 1992

 Hitchcock
 Wenja v. Wenzel I

 

Charlotte Dujardin & Barolo, Grand Prix Freestyle, CDI3* Keysoe 2016  

 

 

Hawtins Delicato (Diamond Hit x Regazzoni) ur. 2008, rasa BHHS (British Hanoverian Horse Society)

Kary, elegancki Hawtins Delicato wydaje się być wymarzonym koniem do podboju czworoboków. Jego ojcem jest słynny Diamond Hit, natomiast dziadkiem (po kądzieli) Wicezwycięzca Bundeschampionatów. W tym roku Charlotte i Hawtins Delicato we wspaniałym stylu siegnęli po zwycięstwo w Dressage Future Elite Championships w Birmingham. Współwłaścicielem Delicato jest trener zawodniczki - Carl Hester. 

 


 Hawtins Delicato
 HANN, 2009

 

 Diamond Hit
 OLD, 1997
 Don Schufro
 Loretta v. Ramino
 Ravenna
 BHHS, 2002

 Regazzoni
 World's Finest v. Weltmeyer

 

 

 

Mount St John Freestyle (Fidermark I x Donnerhall) ur. 2009, rasa: hanowerska

Freestyle została zakupiona do Wielkiej Brytanii w Verden, podczas jednej z elitarnych aukcji źrebiąt organizowanych przez Związek Hanowerski. Dziś klacz ma 7 lat i z powodzeniem startuje w zawodach ujeżdżeniowych - latem br wspólnie z Charlotte zwyciężyła w Hartpury w konkursie Św. Jerzy. Dużą zaletą Freestyle, poza obszernymi chodami, jest dobry charakter i duża chęć do pracy z człowiekiem.  

Właścicielem klaczy jest brytyjska stadnina Mount St John.

 


 Freestyle
 HANN, 2009

 

 Fidermark I
 WESTF, 1992
 Florestan I
 Watonga v. Werther
 Donna Gracia
 BADWU, 1991

 Donnerhall
 Aarona v. Ataturk

 


 

Charlotte Dujardin and Mount St John Freestyle,
Premier League Fairfax FEI Prix St Georges, Hartpury 2016

 

 

 

Florentina VI (Vivaldi x Rebels) ur. 2010, rasa: KWPN

Charlotte Dujardin zakupiła Florentinę podczas aukcji Stars of The Future w Brightwells w 2012 roku. Siwa, kalibrowa córka fenomenalnego Vivaldiego (Krack C x Jazz) uzyskała cenę 33 000 funtów i była jednym z najdroższych koni podczas wpsomnianej licytacji. W 2015 roku Florentina wywalczyła tytuł najlepszego 5-letniego konia ujeżdżeniowego w Wielkiej Brytanii, a przed nią zapewne kolejne wspaniałe wyniki. 

Co ciekawe wiosną 2016 roku, dzięki zastosowaniu technologii embriotransferu, na świat przyszło źrebię Florentiny po ogierze Negro (ojciec Valegro). Fani Charlotte mogą pamiętać Florentinę z jednej sesji zdjęciowych dla marki Kingsland. Warto też wspomnieć, że pradziadek Florentiny - trakeński Larduc jest inbredowany na wyhodowanego w SK Janów Podlaski ogiera Fetysz oo! Być może właśnie jemu klacz zawdzięcza swoją siwą maść ;)

  


 Florentina
 KWPN, 2010

 

 Vivaldi
 KWPN, 2002
 Krack C
 Renate-Utopia v. Jazz
 Avondsterina S
 KWPN, 2005

 Rubels
 Rubina S v. Larduc

 

 

 

Mount St John VIP (Vivaldi x Donnerhall) ur. 2011, rasa: oldenburska

Młoda, bardzo urodziwa i wyróżniona premią państwową klacz Mount St John VIP ma już na swoim koncie spektakularny sukces w postaci tytułu najlepszego 5-letniego konia ujeżdżeniowego Wielkiej Brytanii. Do złota doprowadziła ją sama Charlotte Dujardin. Tak jak Florentina, VIP jest córką świetnego, holenderskiego reproduktora Vivaldi. Matka VIP nie dość, że pochodzi po legendarnym Donnerhall (założyciel jednego z najcenniejszych rodów w hodowli koni ujeżdżeniowych, z którego wywodzą się takie konie jak De Niro, Damon Hill czy Desperados), to jeszcze dała fantastycznego ogiera Furstenball, którego potomstwo osiąga wysokie ceny na aukcjach. 

Podobnie jak w przypadku Freestyle również VIP stanowi własność stadniny - Mount St John. 

  


 VIP
 OLD, 2011

 

 Vivaldi
 KWPN, 2002
 Krack C
 Renate-Utopia v. Jazz

 Maradonna
 OLD, 1998

 Donnerhall
 Marella v. Classiker

 

 

 

 

fot. charlottedujardin.co.uk