Czy Charlotte Dujardin znalazła godnego następcę Valegro? [VIDEO]

Data publikacji: 2016-10-15
Charlotte Dujardin Rio 2016 fot. Arnd Bronkhorst/FEI
Charlotte Dujardin pozująca do zdjęć po ceremonii dekoracji IO Rio 2016

 

Po oficjalnej informacji o emeryturze Valegro kibice ujeżdżenia typują jego następcę. I choć wiadomo, że zastąpnienie tego wspaniałego wierzchowca będzie arcytrudne, to wizja zniknięcia Charlotte Dujardin z czworoboków jest dla wielu nie do przyjęcia. Od kilku lat to Blueberry był absolutnym nr 1 w jej stawce koni i to właśnie na nim i na og. Uthopia mogliśmy oglądać zawodniczkę na arenie międzynarodowej. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że w zaciszu stajni Carla Hestera (trenera Charlotte i współwłaściciela Valegro) wzrasta nowa gwiazda światowego ujeżdżenia. Mowa o skarogniadym wałachu Hawtins Delicato (Diamond Hit x Regazzoni), który tydzień temu, startując pod Charlotte uzyskał notę 78,620% i zwyciężył w Arbonne Dressage Future Elite Championship Birmingham 2016. Film z przejazdu można obejrzeć poniżej. 

 

Charlotte Dujardin & Hawtins Delicato, Birmingham 2016

 

 Hawtins Delicato
BHHS, 2008


 Diamond Hit
OLD, 1997

 Don Schufro

 Donnerhall
 Fiesta v. Pik Bube I
Loretta

Ramino
              Lassie v. Welt As            Ravenna
           BHHS, 2002

 

 Regazzoni                 Rubinstein I
             Wakonda v. Werther
 World's Finest                  Weltmeyer
             Basilika v. Bolero

 

 

Hawtins Delicato urodził się w 2008 roku w stadnnie Hawtins Stud (GB), prowadzonej przez Judith Davies, a reprezentuje księgę The British Hanoverian Horse Society (BHHS). Ojcem Delicato jest słynny, oldenburski Diamond Hit (Don Schufro x Ramino) - półbrat takich ogierów jak Sandro Hit czy Royal Hit i ojciec aż 22 uznanych ogierów! Dimaond Hit zajął 10. miejsce w rankingu ogierów ujeżdżeniowych za rok 2015. Matka Delicato - wyróżniona premią hodowlaną Ravenna to córka Wiceczempiona Bundeschampionatów - og. Regazzoni (Rubinstein I), a po kądzieli wnuczka legendarnego Weltmeyera. Czy kombinacja wspaniałego rodowodu, talentu ujeżdżeniowego w połączeniu z kunsztem Charlotte Dujardin zaowocuje kolejnymi rekordami i medalami? Przekonamy się niebawem :) 

Wcześniej w gronie koni wymienianych jako następców Valegro pojawiał się Barolo (Breitling W x Hitchcock), który na początku roku startował pod Charlotte w zawodach międzynarodowych. 

 

Charlotte Dujardin & Barolo

 

 

 

 

 

fot. Arnd Bronkhorst/FEI