Cavaliada Poznań 2016: Marcel Ewen sięga po zwycięstwo w Grand Prix!

Data publikacji: 2016-12-07
Kamil Grzelczyk & Wibaro fot. Oliwia Chmielewska
 Marcel Ewen & Excenel V

 

Do walki o Grand Prix zawodów CSI3*-W Cavaliada Poznań 2016 przystąpiło 50 par. Na liście nie zabrakło gwiazd światowego formatu. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać tak znanych i utytułowanych jeźdźców jak aktualny druzynowy Mistrz Świata i Europy Jur Vrieling (NED), zwycięzca Wielkiej Nagrody Akwizgranu 2016 - Philipp Weishaupt (GER) czy Mistrz Polski 2016 - Kamil Grzelczyk.

 

Parkur konkursu Grand Prix 

 

Włoski gospodarz toru - Andrea Colombo postawił przed zawodnikami bardzo trudne zadanie i ostatecznie do rozgrywki awansowało siedmioro jeźdźców. W niej zdecydowanie najszybszy był reprezentant Luksemburga - Marcel Ewen na Excenel V (Thunder van de Zuuthoeve x Landetto), który mocno ryzykował, ale ostatecznie sięgnął po zwycięstwo. Drugie miejsce wywalczył Niemiec - Andre Thieme (GER) na Conthendrix (Contendro I x Cor de la Bryere), a trzecie Czeszka - Anna Kellnerova na Classic (Armitage x Chin Chin). Najlepszy czas w rozgrywce - 35,01 s uzyskał Michael Cristofeletti - niestety przypłacił go zrzutką. 

Marcel Ewen swoim sukcesem przełamał "niemiecką dominację". W ostatnich kilku latach w poznańskiej hali po zwycięstwo w Grand Prix sięgali przeważnie nasi zachodni sąsiedzi. W 2015 roku najlepszy był Christian Kukuk, a wcześniej m.in. Felix Hassmann. 

 

 

Autorzy najszybszego przejazdu rozgrywki - Michael Cristofeletti (ITA) & Belony

 

Zwycięzca podczas konferencji prasowej, omawiając swoją taktykę przyznał, że postawił wszystko na jedną kartę, wiedząc, że w rozgrywce nie wystąpi wielu zawodników i nawet przy błędach nie zajmie słabego miejsca. 

 

Tak ze zwycięstwa cieszył się Marcel Ewen

 

Andre Thieme (GER) & Conthendrix

 

Anna Kellnerova (CZE) & Classic

 

 

Grand Prix CSI3*-W Poznań 4.12.2016

  1. Marcel Ewen (LUX) & Excenel V - 0/0, 35,94 s
  2. Andre Thieme (GER) & Conthendrix - 0/0, 36,80 s
  3. Anna Kellnerova (CZE) & Classic - 0/0, 38,50 s
  4. Christian Hess (GER) & Bastian 86 - 0/0, 38,66 s
  5. Michael Cristofeletti (ITA) & Belony - 0/4, 35,01 s
  6. Philipp Weishaupt (GER) & Solitaer 41 - 0/4, 37,01 s
  7. Tadahiro Hayashi (JPN) & Corana's M&M - 0/8, 41,24 s

Wyniki szczegółowe

 

Marcel Ewen - wywiad po Grand Prix

 

 

Marcel Ewen (LUX) & Excenel V

 

Marcel Ewen (LUX) & Excenel V, fot. Pola Gałczyńska

 

To nie pierwszy sukces Marcela Ewena odniesiony w Polsce. Latem 2016 roku Luksemburczyk świetnie spisywał się w zawodach z cyklu Baltica Summer Tour, dwukrotnie zajmujące 2. miejsce w konkursach Grand Prix ( I i II tydzień). 

Jak w Grand Prix Poznania wypadli Polacy? Przyzwoicie, choć niestety żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się zakwalifikować do rozgrywki. Po jednym błędzie w przejeździe podstawowym mieli Kamil Grzelczyk na Wibaro, Wojciech Wojcianiec na Cassio Melloni oraz Michał Ziębicki na Heartbreaker 5. Ostatecznie najwyżej sklasyfikowany, na 10. miejscu został ten pierwszy. 

 

Michał Ziębicki (POL) & Heartbreaker

 

Kamil Grzelczyk (POL) & Wibaro

 

Wojciech Wojcianiec (POL) & Cassio Melloni

 

Christian Hess (GER) & Bastian 86

 

 

 

Philipp Weishaupt (GER) & Solitaer 41

 

Tadahiro Hayashi (JPN) & Corana's M&M

 

Tekst: Equista.pl, fot. Oliwia Chmielewska oraz Pola Gałczyńska (dekoracja)