Zwycięzca Cavaliady dla Marco Kutschera!

Data publikacji: 2016-11-08
Marco Kutscher & Van Gogh fot. Oliwia Chmielewska
Marco Kutscher & Van Gogh, Wiedeń 2015

 

Niemiecki skoczek - Marco Kutscher, jeden z najlepszych zawodników tej konkurencji od lipca ma do dyspozycji nowego konia. Jest nim 11-letni, hanowerski ogier Caramsin (Cornet Obolensky x Argentinus). W połowie października para Kutscher - Caramsin zadebiutowała w Oslo w zawodach rangi 5*.

Ktoś mógłby zapytać dlaczego poświęcamy uwagę temu wierzchowcowi? Ano dlatego, że dokładnie ten sam koń, w marcu 2015 roku wygrał w Warszawie konkurs Grand Prix wieńczący sezon Cavaliada Tour 2014/2015. Wtedy na Caramsinie startował łotewski zawodnik - Kristaps Neretnieks, który wprowadził tego konia na arenę międzynarodową. W 2014 para zajęła bardzo dobre, 19. miejsce podczas Finału Pucharu Świata w Lyonie. Mimo dobrych wyników Kristapsa, Marina Fedovskaya - właścicielka Caramsina (oraz kilku innych koni, na których startował Neretnieks) postanowiła zmienić jeźdźca. W ten sposób trafił on do stajni Szwajcarki Clarissy Crotty, ale już po roku znów zmienił jeźdźca. 

 

Kristaps Neretnieks (LAT) & Caramsin - runda honorowa po zwycięstwie w Grand Prix Warszawy, marzec 2015

 

Co ciekawe Marco Kutscher, który obecnie startuje na Caramsinie, dosiadał wcześniej jego słynnego ojca, ogiera Cornet Obolensky (Clinton x Heartbreaker). Najbliższy wspólny start tej pary zaplanowano na najbliższy weekend, podczas CSI5*-W w Weronie

 

Marco Kutscher & Caramsin, CSI5*-W Helsinki 2016

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl