IO Rio 2016: Igrzyska bez Wicemistrza Świata?

Data publikacji: 2016-06-26
Patrice Delaveau & Orient Express fot. Oliwia Chmielewska
 Patrice Delaveau & Orient Express, Grand Prix, LGCT Antwerpia 2016

 

Za nieco ponad miesiąc, 5 sierpnia ruszy olimpjska rywalizacja jeźdźców. Z dnia na dzień poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących zawodników, którzy wystartują w Rio. Regularnie pojawią się także informacje o jeźdźcach i koniach, którzy z różnych przyczyn, w tegorocznych IO jednak nie będą mogli wystąpić. 

Wszystko wskazuje na to, że pomimo zdobytej kwalifikacji w igrzyskach nie wystartuje aktualny Wicemistrz Świata w konkurencji skoków - Patrice Delaveau (FRA). Orient Express HDC - koń, na którym Francuz zdobył srebrny medal w Caen nie wrócił jeszcze do optymalnej formy i zawodnik wraz z jego właścicielami podjęli decyzję o wycofaniu się z wyjazdu do Rio. Orient Express w sierpniu 2015 roku nabawił się kotuzji. Na parkury wrócił jednak już w marcu i w jednym z pierwszych startów zwyciężył w konkursie Grand Prix, CSI3* Cagnes-sur-Mer. Trzy tygodnie później para zajęła wysokie, 6. miejsce w Grand Prix LGCT Antwerpia i ostatnim sprawdzanem przed igrzyskami miał być rozegrany w piątek, 23 czerwca konkursu Furusiyya Nations Cup w Rotterdamie. Niestety w obu nawrotach Orient miał błędy - w pierwszym dwa, a w drugim aż cztery. Oficjalny komunikat Hars de Coudrettes publikujemy poniżej: 

 

 

Nous avons le regret de vous informer que Orient Express*HDC et Patrice Delaveau ne participeront pas aux Jeux...

Opublikowany przez HDC (Haras des Coudrettes) na 25 czerwca 2016

 

 

 

Niedyspozycja jednej z najlepszych, francuskich par, stawia drużynę w trudnej sytuacji. 

 

Konkurencje jeździeckie podczas IO Rio będą rozgrywane od 5 do 21 sierpnia. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią WKKW-iści. Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to, że Polskę w Brazylii będzie reprezentować tylko Karolina Karwowska, zawodniczka konkurencji paraujeżdżenia. Pierwsze miejsca na listach rezerwowych zajmują ponadto: Beata Stremler (ujeżdżenie) oraz Paweł Spisak (WKKW). 

Listy zawodników i koni, którzy zakwalifikowali się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016 można znaleźć TUTAJ

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

Inspiracje

Facebook

Instagram