Polscy zaprzęgowcy znów błyszczą! CAI Kladruby 21-24.04.2016

Data publikacji: 2016-04-25
Bartłomiej Kwiatek & Sonet fot. Justyna Dera
Bartłomiej Kwiatek & Sonet - najlepszy team konkursu CAI3*

Od 21 do 24 kwietnia w czeskich Kladrubach rozgrywano międzynarodowe zawody w konkurencji powożenia. Do rywalizacji przystąpili zarówno "singliści" jak i zaprzęgi dwu i czterokonne. W pierwszych dwóch kategoriach z powodzeniem startowali Polacy.

W najtrudniejszej klasie jednokonnej - CAI3* zwyciężył Bartłomiej Kwiatek, powożący koniem Sonet - dobrze znanym cavaliadowej publiczności. W czołowej 10 uplasowało się jeszcze dwoje innych reprezentantów Polski. Weronika Kwiatek i Drab zajęli 6., a Marcin Kilańczyk  i Prymus - 10. miejsce. Bartłomiej Kwiatek zwyciężył również w klasie CAI2*, gdzie partnerował mu Mistrz Świata Młodych Koni z 2015 roku - ogier Bazyli

Na czeskiej ziemi dobrze spisali się także nasi zawodnicy, powożący zaprzęgami parokonnymi. Rafał Wojtacha był 7., a Szymon John - 9. w konkursie CAI3*.