Ilena de Mariposa dla Penelope Leprevost!

Data publikacji: 2015-11-13
Ilena de MAriposa

 

Często piszemy o nowych koniach znanych i utytułowanych zawodników. Najczęściej ich nabywcami nie są sami jeźdźcy, ale ich sponsorzy, dla których jest to inwestycja "w przyszłość".

Właśnie na taki zakup zdecydowała się ostatnio właścicielka francuskiej stadniny Haras de Clarbec - Madame Genevive Megret. Firmowym jeźdźcem tej stajni jest jedna z najlepszych zawodniczek na świecie - Penelope Leprevost, a jej koniem nr 1 - Flora de Mariposa (For Pleasure x Power Light).

Najnowszy zakup Haras de Clarbec to Ilena de Mariposa - córka słynnego Eurocommerce Berlin (Cassini I x Caretino) i klaczy... Flora de Mariposa! Siedmioletnia w tej chwili klacz, choć nieco podobna do matki, po ojcu odziedziczyła nie tylko maść, ale przede wszystkim bardzo duże możliwości skokowe. 

Ilena de Mariposa urodziła się w Belgii i podobnie jak matka reprezentuje ksiegę BWP. W pierwszych latach kariery aż do września 2015 dosiadali jej doświadczeni, belgijscy zawodnicy - Patricia i Jerome Guery. Od 2016 roku Ilena rozpocznie starty w kategorii "seniorskiej". 

Rodowód

 

 

źródło: Haras de Clarbec

 

Inspiracje

Facebook

Instagram