Negro sprzedany do USA!

Data publikacji: 2015-10-27
Negro & Sławomir Uchwat fot. Oliwia Chmielewska
Sławomir Uchwat & Negro, Cavaliada Warszawa 2014

 

Konie sportowe często zmieniają właścicieli. Kilka dni temu informowaliśmy o sprzedaży klaczy ujeżdżeniowej Stella Pack Ganda, a już dziś wiemy, że sprzedany został także znany i utytułowany koń skokowy, hanowerski Negro (Now Or Never – Grace/Graf Grannus).

Jedenastoletni Negro ma w 100% zagraniczny rodowód, ale urodził się w Stadninie Kunowo. W Niemczech hodowcą konia jest jednak „autor kojarzenia”, inaczej niż w Polsce gdzie hodowcą jest właściciel klaczy w momencie narodzin źrebięcia, a więc oficjalnie jest nim Johannes Zur Lage.

Negro przez wiele lat z powodzeniem startował w najtrudniejszych konkursach, będąc podstawowym koniem czołowego polskiego zawodnika Sławomira Uchwata. Para Sławomir Uchwat & Negro była m.in. w składzie „złotej ekipy” podczas CSIO5* Moskwa w 2012 roku.

 

Najważniejsze sukcesy

  • 1. miejsce Puchar Narodów CSIO5* Moskwa, 2012

  • 5. miejsce Grand Prix, CSI2* Cejle 2013

  • 8. miejsce Grand Prix, CSI2*-W Pezinok, 2013

  • 2. miejsce konkurs Dużej Rundy, CSI2*-W Pezinok, 2013

  • 2. miejsce Grand Prix Polska Liga Jeździecka, Leśna Wola 2015

  • 2. miejsce Grand Prix, Memoriał mjr Henryka Dobrzańskiego, Glinik Zaborowski 2015 (Katarzyna Uchwat)

 

Pod koniec sezonu na Negro startowała Katarzyna Uchwat, para wspólnie zajęła 2. miejsce w Grand Prix podczas Memoriału mjr Henryka Dobrzańskiego. Kilka dni temu koń został sprzedany do USA. 

 

Dzięki uprzejmości Stadniny Kunowo mieliśmy okazję sfotografować Negro tuż przed wylotem do USA.To wzruszająca chwila, móc oglądać go w rodzimej stajni i na pastwiskach gdzie się wychował.

 

Negro "żegna się ze swoim stadem".
Pierwsza z prawej stoi klacz St.Pr.St. Grace, matka Negro

 

Marta Roszkiewicz-Heizer & Negro

 

Negro przyjechał do Polski z Niemiec w łonie matki, klaczy St.Pr.St. Grace, która obecnie ma 15 lat i nadal jest wykorzystywana w naszej hodowli (obecnie jest źrebna ogierem Kannan KWPN). Jesteśmy bardzo dumni z jego sukcesów i darzymy go dużym sentymentem. Taki jest jednak cel naszj pracy – większość urodzonych u nas koni musi znaleźć swoją stajnię i zawodnika. Mamy jednak szczęście do nowych właścicieli i jesteśmy przekonani, że Negro trafił w dobre ręce. Cieszymy się także, ponieważ w tym roku do naszej hodowli została włączona młodsza siostra Negro, wyróżniona w Niemczech premią państwową klacz Queensland po og. Quintender – powiedziała nam Marta Roszkiewicz­ Heizer, właścicelka SK Kunowo.

 

Marta Roszkiewicz-Heizer & Negro

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl