Mistrzostwa Polski Seniorów w WKKW, 7-9.08.2015, Sopot

Data publikacji: 2015-08-09
Paweł Warszawski & Huzar fot. Aleksandra Ziętak
 Paweł Warszawski & Huzar

W dniach 6-9 sierpnia w Sopocie rozgrywano krajowe i międzynarodowe zawody w konkurencji WKKW. Dodatkowo w ramach najtrudniejszej serii - CIC3* toczyła się walka o medale Mistrzostw Polski w kategorii seniorów. Wcześniej w Strzegomiu i Baborówku poznaliśmy medalistów w kategorii młodych jeźdźców i juniorów.

Do walki o medale MPS WKKW 2015 przystąpiło 9 zawodników, a ukończyło je 6 z nich. Na pewno sporym zaskoczeniem in minus była rezygnacja ubiegłorocznego złotego medalisty, Kamila Rajnerta.

Paweł Spisak & Banderas

Zwyciężył, prowadzący już po ujeżdżeniu, Paweł Spisak dosiadający konia Banderas. Zawodnik klubu JKS Dako-Galant Skibno ukończył MP z wynikiem 48,8 pkt karnego, wyprzedzając o prawie 20 pkt drugiego w klasyfikacji Mariusza Kleniuka na klaczy Winona Trzecie miejsce zajął Paweł Warszawski na og. Huzar. Co godne podkreślenia wszyscy medaliści MPS 2015 dosiadali koni wyhodowanych w Polsce.

Mariusz Kleniuk, Paweł Spisak i Paweł Warszawski

Medaliści Mistrzostw Polski Seniorów w WKKW 2015

1. Paweł Spisak & Banderas - 48,8 pkt
  2. Mariusz Kleniuk & Winona - 66,5 pkt
  3. Paweł Warszawski & Huzar - 67,8 pkt

Szczegółowe wyniki MPS WKKW 2015

Jak wspomnieliśmy tegoroczne Mistrzostwa Polski rozgrywano równolegle z krajowymi i międzynarodowymi zawodami WKKW. W najtrudniejszej serii CIC3* zwyciężył Szwajcar - Felix Vogg.