Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców WKKW 2018

Data publikacji: 2018-06-18
MPMJ WKKW 2018 - Paulina Maciejewska & Jangcy L
Paulina Maciejewska & Jangcy L

 

W dniach 15.06-17.06.2018 w podkrakowskim Klubie Jeździeckim Facimiech odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców WKKW. Zawodnicy rywalizowali odpowiednio w konkursach CNC1* oraz CNC2*.

 

Podium Mistrzostw Polski Juniorów WKKW 2018 (od lewej): Julia Gillmaier, Helena Zagała, Katja Gontowiuk

 

Do walki o tytuł Mistrza Polski Juniorów stanęło 18 jeźdźców, z czego 11 ukończyło wszystkie próby, 4 zostały wyeliminowane podczas krosu, a 3 nie przeszły przeglądu. Mistrzynią Polski Juniorów WKKW 2018 została Helena Zagała (SKJ WJ Piaseccy Equestrian) na westfalskiej klaczy Contendro Lady (Contendro I – Rubin Lady/Rotspon) z wynikiem 33,3 pkt karne. Tytuł pierwszej wicemistrzyni przypadł Julii Gillmaier (KS Gillmaier), która na Quintonie 14 (Quicksilber – Azuma) ukończyła zawody z 33,6 pkt karnymi na koncie. Na trzecim stopniu podium stanęła Katja Gontowiuk (ZKS Drzonków), której bezbłędny parkur pokonany na wałachu Ordynat (Eskudo – Ordynka/Elistor) zapewnił awans z ósmego miejsca i końcowy rezultat 35,5 pkt karnych. 

 

Helena Zagała & Contendro Lady

 

Niezwykle emocjonujące były zmagania wśród kandydatek na Mistrzynię Polski Młodych Jeźdźców w konkursie CNC2*. Na liście startowej widniało zaledwie 5 nazwisk, a próbę terenową udało się bezbłędnie przejechać tylko dwóm parom! Będąca na drugim miejscu Wiktoria Knap (ZKS Drzonków) razem z Quintusem (Quaterman – Harmonie) zaliczyła upadek na kłodzie przed wodą, a prowadząca po ujeżdżeniu Małgorzata Cybulska (SJ Baborówko) na Chenaro 2 (Chequille – Dayenne/Dinaro) popełniła błąd na ostatnim członie poczwórnej kombinacji na wodzie, co skutkowało 20 punktami karnymi. Natomiast Zofia Pogodzińska (UKS Akademia Jeźdzectwa Dąbrowica) startująca na klaczy Naomi (Baldini II – Niniwa/Izan) zrezygnowała z kontynuowania przejazdu po dwóch odmowach na krosie. Mistrzynią Polski Młodych Jeźdźców WKKW 2018 została Paulina Maciejewska (ZKS Drzonków) na klaczy Jangcy L (Pontifex – Ponita), która mimo dwóch zrzutek w trudnym parkurze utrzymała swoje prowadzenie w konkursie z wynikiem 46,8 pkt karnych. Roksana Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian) na klaczy Gea-S (Power Prince – Gloria Bid/Baby Bid) stanęła na drugim stopniu podium, tracąc zaledwie 0,5 pkt do liderki. Na trzecim miejscu uplasowała się Małgorzata Cybulska (SJ Baborówko), która z kasztanowatym Chenaro 2 ukończyła zawody z wynikiem 66,9 pkt karnych.

 

Podium Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców WKKW 2018 (od lewej): Roksana Fortuniak, Paulina Maciejewska, Małgorzata Cybulska

 

Szczegółową klasyfikację przedstawiamy poniżej.

 

Mistrzostwa Polski Juniorów WKKW, Facimiech 2018 (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Helena Zagała (SKJ WJ Piaseccy Equestrian) & Contendro Lady – 33,3
2. Julia Gillmaier (KS Gillmaier) & Quinton 14 – 33,6
3. Katja Gontowiuk (ZKS Drzonków) & Ordynat – 35,5
4. Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka) & Menczester – 48,2
5. Anna Karpińska (JKS Dako-Galant) & Paco – 48,4
6. Aleksandra Chmielińska (LKJ Hipologia Strzegom) & Jaroszówka – 51,1
7. Joanna Witosińska (KJ Hipodrom Five Oaks) & Sahara – 52,3
8. Aleksandra Stańska (KJ PonySport) & Rapsodia – 54,2

 

Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców WKKW, Facimiech 2018 (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Paulina Maciejewska (ZKS Drzonków) & Jangcy L – 46,8
2. Roksana Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian) & Gea-S – 47,3
3. Małgorzata Cybulska (SJ Baborówko) & Chenaro 2 – 66,9

 

Paulina Maciejewska

 

 

Przydatne linki

Strona internetowa organizatora

Wyniki online 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Katarzyna Lichnowska/kaskal

 

 

Konie - zobacz rodowody

Chenaro 2

Contendro Lady

Gea-s

Jangcy L

Ordynat