Festiwal Jeździecki Baborówko 2015: Wyniki

Data publikacji: 2015-07-19
Festiwal Jeździecki Baborówko main 2
Sandra Auffarth pokazała klasę w Baborówku!, fot. Trevor Holt/FEI, grafika equista.pl

Zakończył się Festiwal Jeździecki Baborowko 2015, podczas którego po raz pierwszy rozegrany został konkurs w randze aż trzech gwiazdek - CIC3*. Podczas tegorocznej edycji rozegrany został także finał Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w WKKW.

Najtrudniejszy konkurs Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2015 wygrała reprezentantka Niemiec i aktualna Mistrzyni Świata - Sandra Auffarth na Ispo. Zawodniczka ukończyła rywalizację z wynikiem 45,50 punktów karnych - prowadząc od pierwszej próby. Drugie i trzecie miejsce zajeły rodaczki Sandry - Marina Kohncke na Let’s Dance 73 i Nadine Marzahl, startująca na Valentine 18.

Najlepszy z Polaków był reprezentant gospodarzy - Paweł Warszawski, startujący na wyhodowanym w SK Walewice, małopolskim ogierze Huzar.

Paweł Warszawski & Huzar, fot. Aleksandra Ziętak

Emocji nie zabrakło także w konkursie CIC2*. Prowadzący po dwóch próbach Paweł Spisak (Strona II), po zrzutkach spadł na drugie miejsce. Zwyciężyła Beeke Jankowski dosiadająca konia Lucius 2, a trzecie miejsce zajął kolejny Polak - Łukasz Kaźmierczak startujący na Branco.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W trakcie Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2015 rozegrano również Mistrzostwa Polski Juniorów i Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Medale zdobywały tylko dziewczęta, wyniki poniżej: