Baltica Summer Tour 2015 - I tydzień

Data publikacji: 2015-08-04
Weronika Wilska & Ares fot. Aleksandra Ziętak
 Weronika Wilska & Ares

 

Zakończył się pierwszy tydzień letniej edycji Baltica Tour - Baltica Summer Tour 2015. O wynikach rywalizacji młodych koni pisaliśmy wcześniej, teraz zapraszamy do lektury podsumowania najważniejszych konkursów CSI1* i CSI3*. W niedzielę, 2 sierpnia rozegrano łącznie siedem konkursów w tym dwa Grand Prix (GP CSI1* i CSI3*) oraz dodatkowo konkurs zaliczany do Longines Ranking, z przeszkodami o wysokości 145 cm. 

 

Marc Bettinger & Bacardi

 

Grand Prix Baltica Summer Tour 2015 - CSI3*

Do najbardziej prestiżowego konkursu pierwszego tygdonia Baltica Summer Tour, Grand Prix z pulą nagród 45 tys. euro, przystąpiły 23 pary. Zwyciężył reprezentant Niemiec - Marc Bettinger, który jako jedyny pokonał bezbłędnie oba nawroty. Drugie miejsce zajęła Belgijka Celine Schonbroodt-De Azevedo startująca na koniu Bardine a trzecie jej rodak Perry Geryl na Escape. Co ciekawe oba najlepsze konie tj. Bacardi i Bardine są potomkami doskonałego reproduktora Baloubet du Rouet. W Grand Prix wystartowały dwie reprezentantki Polski - Paulina Koza oraz Weronika Wilska. Lepsza była Paulina, która dosiadając wał. Banjo Boy uplasowała się na 10. miejscu. 

Grand Prix - wyniki

 

Najlepsza Polka w konkursie Grand Prix - Paulina Koza & Banjo Boy, fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

Natalia Czernik & Colina

 

W "małym" Grand Prix zwyciężył Polak, Wiktor Larkowski dosiadający konia Albert K. Od 4 do 9 sierpnia w Ciekocinku będzie rozgrywana druga część Baltica Summer Tour 2015. Zapraszamy serdecznie!

 

Wszystkie wyniki są dostępne w poniższym linku. 

 

 

fot. Aleksadnra Ziętak