Baltica Summer Tour 2015

Data publikacji: 2015-07-23
BET 2015 main

 

Przed nami Baltica Summer Tour 2015 - czyli rozgrywany już po raz trzeci w Stadninie Koni Ciekocinko dwutygodniowy tour międzynarodowych zawodów skokowych. Letnia edycja rozpocznie się we wtorek 28 lipca, a zakończy w niedzielę 9 sierpnia. Podobnie jak wiosną w ciagu dwóch tygodni zostaną rozegrane zawody w randze CSI3*, CSI1*, oraz CSIYH1*.

 

Miejsce i termin

Miejsce: Stadnina Koni Ciekocinko, Ciekocinko 9, 84-210 Choczewo

Termin: 28.07.-09.08.2015

Gospodarzem Baltica Summer Tour 2015 jest malowniczo położona Stadnina Koni Ciekocinko. Zawody będą rozgrywane na dwóch arenach. Obie dysponują podłożem z piasku kwarcowego i mają wymiary 125 x 60 (Arena A) i 110 x 40 m (Arena B).

 

 

 

Zawodnicy

Obsada letniej edycji zapowiada się niezwykle ciekawie. Do udziału w zawodach zgłoszono prawie 400 koni! Chęć rywalizacji podczas Baltica Summer Tour zadeklarowało wielu utytułowanych zawodników m.in. medaliści mistrzostw Polski 2015 - Łukasz Koza i Maksymilian Wechta.

Lista zgłoszonych zawodników i koni - Baltica Summer Tour 2015

 

Maksymilian Wechta 

 

 

Nie zabraknie również gwiazd światowego formatu - po raz pierwszy do Ciekocinka przybędzie reprezentantka Szwajcarii - Clarissa Crotta, złota medalistka ME z 2009 r roku. Zawodniczka zgłosiła do udziału m.in. konie Caramsin, Con Pleasure i Conte Bellini, jeszcze niedawno startujące pod Kristapsem Neretnieksem, który także wystartuje w tych zawodach. 

 

Jedna z gwiazd Baltica Summer Tour 2015, Szwajcarka Clarissa Crotta

 

Niezwykle wierny cyklowi Baltica Tour jest inny doskonały zawodnik, wicemistrz Świata z 2010r. - Abdullah Al Sharbatly. Saudyjczyk przywiezie do Polski m.in. konia Domingo, na którym zajął niedawno drugie miejsce w prestiżowym Grand Prix LGCT Estoril-Cascais!

 

Abdullah Al Sharbatly

 

Program

Program Baltica Summer Tour 2015 jest niemal identyczny jak w przypadku Baltica Spring Tour. Od wtorku do czwartku będą rozgrywane zawody dla młodych koni - CSIYH1*, a od piątku do niedzieli - CSI3*.

W ramach zawodów CSI3* przewidziano rozegranie aż sześciu konkursów zaliczanych do Longines Ranking. Dodatkowo w obu konkursach Grand Prix zawodnicy będą mieli okazję zbierać punkty do rankingu olimpijskiego - Rio 2016. 

Szczegółowy program

 

Media społecznościowe

Zawody Baltica Spring Tour, podobnie jak wiele innych jeździeckich wydarzeń, można śledzić za pośrednictwem mediów społecznościowych:

Wszystkie niezbędne informacje są dostępne na oficjalnej stronie zawodów - balticatour.pl

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl, materiały prasowe organizatorów