Cavaliada Sopot 2024: Sandra Sysojeva z kompletem zwycięstw

Data publikacji: 2024-02-03
Sandra Sysojeva (LTU) & Found Boy, fot Dava Palej Timeless Photography
Sandra Sysojeva (LTU) & Found Boy (Foundation 2 x Fuerstenball OLD)Lekkość, gracja, elegancja i możliwość zobaczenia na własne oczy wręcz magicznej więzi człowieka z koniem – po takim opisie już chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości, że chodzi o cykl Cavaliada Dressage Tour! Tym razem zmagania zawitały do Ergo Areny w Sopocie, gospodarza już trzeciego etapu tego sezonu Cavaliady Tour 2023/24, a dresażyści jak zwykle zmierzyli się w dwóch konkursach, tzn. Intermediate I i Intermediate I Freestyle. Jakie wyniki uzyskali poszczególni uczestnicy i czy Sandra Sysojeva (LTU) – liderka rankingu Cavaliada Dressage Tour po etapach w Warszawie i Poznaniu zdołała utrzymać się na prowadzeniu?
Zachęcamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem sopockiej odsłony zawodów!Niepokonani Sandra Sysojeva (LTU) & Found Boy (Foundation 2 x Fuerstenball OLD) już podczas ceremonii dekoracji 
Do pierwszego sopockiego spotkania dresażystów doszło w czwartek (1 lutego), a na starcie konkursu Intermediate I pojawiło się łącznie 8 par, których zadaniem było jak najlepsze zaprezentowanie identycznego układu. Najwyższą notę otrzymali niepokonani Sandra Sysojeva (LTU) & 10-letni ogier Found Boy (Foundation 2 – La Fermosa/Fuerstenball OLD), na 2. miejscu uplasowali się Karolina Mazurek (POL) & 9-letni ogier Biały Kruk (Lennon L – Biała Dama/Lord Alexander), a 3. pozycję zapewnili sobie Tomasz Jasiński (POL) & 8-letni ogier L'Amour (San Amour – Horiska/Charmeur).Sandra Sysojeva (LTU) & Found Boy (Foundation 2 x Fuerstenball OLD)Marcin Woldański (POL) & J’Adore (Eye Catcher x Don Primaire)
CAVALIADA DRESSAGE TOUR – SOPOT 2024

Intermediate I, 1 lutego 
o nagrodę Fundacji In_Spire

1. Sandra Sysojeva (LTU) & Found Boy – 69,167%

2. Karolina Mazurek (POL) & Biały Kruk – 67,632%

3. Tomasz Jasiński (POL) & L'Amour – 67,193%

4. Agnieszka Wiśniewska (POL) & Tara – 66,535%

5. Marcin Woldański (POL) & J’Adore – 65,702%

6. Agnieszka Gutkowska (POL) & A-Faberge – 63,904%

7. Yeva Bilokrynytska (LAT) & Elbrus – 62,456%

8. Teresa Tomaszewska (POL) & Czantis – 62,018%

Lista startowa  

Wyniki Tomasz Jasiński (POL) & L'Amour (San Amour x Charmeur) Agnieszka Wiśniewska (POL) & Tara (De Niro x Ferro)
Poprzednio zadaniem par było wykonanie poszczególnych elementów układu w takiej samej kolejności, a tym razem – podczas sobotniego (3 lutego) konkursu Intermediate I Freestyle – chodziło o zaprezentowanie określonych figur w dowolnej kolejności, ale przy jednoczesnym dopasowaniu układu do samodzielnie wybranej muzyki. Sędziowie uznali, że z tym wyzwaniem najlepiej poradzili sobie Sandra Sysojeva (LTU) & 10-letni ogier Found Boy (Foundation 2 – La Fermosa/Fuerstenball OLD), o oczko niżej znaleźli się Marcin Woldański (POL) & 10-letni wałach J’Adore (Eye Catcher – Adiene/Don Primaire), a 3. miejsce wywalczyli Tomasz Jasiński (POL) & 8-letni ogier L'Amour (San Amour – Horiska/Charmeur).Karolina Mazurek (POL) & Biały Kruk (Lennon L x Lord Alexander)Teresa Tomaszewska (POL) & Czantis (Solaris x Roland)
Intermediate I Freestyle, 3 lutego 
pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

1. Sandra Sysojeva (LTU) & Found Boy – 71,825%

2. Marcin Woldański (POL) & J’Adore – 70,575%

3. Tomasz Jasiński (POL) & L'Amour – 69,267%

4. Agnieszka Wiśniewska (POL) & Tara – 68,075%

5. Karolina Mazurek (POL) & Biały Kruk – 67,667%

6. Teresa Tomaszewska (POL) & Czantis – 63,958%

7. Yeva Bilokrynytska (LAT) & Elbrus – 62,808%

8. Agnieszka Gutkowska (POL) & A-Faberge – 62,475%

Lista startowa 

Wyniki

RANKING po etapie w SopocieYeva Bilokrynytska (LAT) & Elbrus (Lancer x NN)Agnieszka Gutkowska (POL) & A-Faberge (For Leo x Montevideo)
Dresażyści i ich konie już pożegnali się z sopocką publicznością, ale sama Cavaliada ma jeszcze wiele do zaoferowania! Już za chwilę rozpocznie się Meet the Stars, czyli spotkanie z zawodnikami (poziom 3, sektor D, przy pylonie DC), nieco później odbędzie się finał średniej rundy (14:30), a następnie np. sztafeta z udziałem uczestników Cavaliady Future i zaproszonych gości (18:15). W niedzielę na pewno będzie warto zarezerwować sobie czas na konkurs Grand Prix (12:00) – gwóźdź programu Cavaliady w Sopocie – oraz drugie starcie powożących (15:30).

PRZYDATNE LINKI:

NASZA ZAKŁADKA CAVALIADA 2023/24

Strona internetowa Cavaliady 

WYNIKI NA ŻYWO

Program Cavaliada Sopot 2024

Cavaliada na Facebooku 

Instagram Cavaliady 

Cavaliada na TikToku 

Transmisja na żywo

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography