Cavaliada Warszawa 2023: Sandra Sysojeva kolejny raz króluje

Data publikacji: 2023-11-18
Sandra Sysojeva (LTU) & Found Boy, fot Dava Palej Timeless Photography
Sandra Sysojeva (LTU) & Found Boy (Foundation 2 x Fuerstenball OLD)Cavaliada Dressage Tour
to stały element każdej Cavaliady, podczas którego publiczność może podziwiać zmagania duetów na czworoboku, będące synonimem elegancji, lekkości i gracji. Ponieważ Cavaliada w Warszawie (16-19 listopada) otworzyła nowy sezon tej znanej rywalizacji, rozegrane na terenie COS Torwar (ul. Łazienkowska 6a, 00-449 Warszawa) konkursy stanowiły pierwszą możliwość zebrania cennych punktów do rankingu Cavaliada Dressage Tour. Które pary okazały się najlepsze w czwartkowym starciu Intermediate I i sobotnim konkursie Intermediate I Freestyle? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami i obejrzenia galerii zdjęć!Sandra Sysojeva (LTU) podczas ceremonii dekoracji 
Do czwartkowego konkursu Intermediate I przystąpiło 8 duetów, a najwyższą notę otrzymała Sandra Sysojeva (LTU), bezkonkurencyjna zwyciężczyni poprzedniego sezonu tych zawodów, której na czworoboku jak zwykle towarzyszył 9-letni ogier Found Boy (Foundation 2 – La Fermosa/Fuerstenball OLD). Na 2. miejscu uplasowali się Karolina Mazurek (POL) & 8-letni ogier Biały Kruk (Lennon L – Biała Dama/Lord Alexander), a 3. pozycję wywalczyli Marcin Woldański (POL) & 9-letni wałach J’Adore (Eye Catcher – Adiene/Don Primaire).Sandra Sysojeva (LTU) & Found Boy (Foundation 2 x Fuerstenball OLD)
Karolina Mazurek (POL) & Biały Kruk (Lennon L x Lord Alexander)
CAVALIADA DRESSAGE TOUR – WARSZAWA 2023 

Intermediate I, 16 listopada 
o nagrodę Fundacji In_Spire

1. Sandra Sysojeva (LTU) & Found Boy – 72,588%

2. Karolina Mazurek (POL) & Biały Kruk – 67,675%

3. Marcin Woldański (POL) & J’Adore – 67,193%

4. Agnieszka Gutkowska (POL) & A-Faberge – 66,272%

5. Katarzyna Konarska (POL) & Indian Summer – 62,982%

6. Doreen Lange (GER) & Finlay – 62,544%

7. Teresa Tomaszewska (POL) & Czantis – 62,500%

8. Ilona Janas (POL) & Dark Knight – 61,360%

Wyniki  

Lista startowaKatarzyna Konarska (POL) & Indian Summer (Radisson x Stedinger)
Marcin Woldański (POL) & J’Adore (Eye Catcher x Don Primaire)
W sobotnim starciu Intermediate I Freestyle zaprezentowały się te same duety, a kolejność pojawiania się na czworoboku była odwrotna do miejsc zajętych w poprzednim konkursie. Tym razem zadaniem par było przedstawienie własnego programu (we czwartek wszystkie duety prezentowały ten sam układ), z czego wg komisji sędziowskiej najlepiej wywiązali się Sandra Sysojeva (LTU) & 9-letni ogier Found Boy (Foundation 2 – La Fermosa/Fuerstenball OLD). Karolina Mazurek (POL) i Katarzyna Konarska (POL) uzyskały drugi najlepszy wynik, a w takiej sytuacji o rozstrzygnięciu decyduje nota uzyskana za wartość artystyczną – na tej podstawie na 2. miejscu znaleźli się Karolina Mazurek (POL) & 8-letni ogier Biały Kruk (Lennon L – Biała Dama/Lord Alexander), natomiast 3. pozycję objęli Katarzyna Konarska (POL) & 7-letni wałach Indian Summer (Radisson – Sissi/Stedinger). Agnieszka Gutkowska (POL) & A-Faberge (For Leo x Montevideo)
Ilona Janas (POL) & Dark Knight 
Intermediate I Freestyle, 18 listopada
o nagrodę „Horse & Business Magazine”

1. Sandra Sysojeva (LTU) & Found Boy – 75,033%

2. Karolina Mazurek (POL) & Biały Kruk – 68,200%

3. Katarzyna Konarska (POL) & Indian Summer – 68,200%

4. Marcin Woldański (POL) & J’Adore – 66,633%

5. Agnieszka Gutkowska (POL) & A-Faberge – 65,433%

6. Ilona Janas (POL) & Dark Knight – 64,875%

7. Doreen Lange (GER) & Finlay – 64,433%

8. Teresa Tomaszewska (POL) & Czantis – 64,400%

Wyniki 

Lista startowa Doreen Lange (GER) & Finlay (Fürstensternx NN) 
Teresa Tomaszewska (POL) & Czantis (Solaris x Roland)
Dzisiejszy konkurs Intermediate I Freestyle zakończył zmagania z udziałem dresażystów i ich koni, ale program warszawskiej Cavaliady wciąż ma wiele do zaoferowania! Już za chwilę odbędzie się finał średniej rundy (14:45), następnie przyjdzie czas na pokazy (16:25), widowiskową sztafetę (17:30) i pierwszą odsłonę cyklu Cavaliada Driving Tour (19:15), a ukoronowaniem tego dnia będzie konkurs barier (21:00). W niedzielę będzie można zobaczyć poranne starcia w ramach cyklu Cavaliada Open Tour (8:00), potem cała uwaga skupi się na uczestnikach Cavaliady Future (10:15) i Cavaliady Driving Tour (13:00), po czym na arenę wyjadą duety zakwalifikowane do konkursu Grand Prix (15:30), gwoździa programu Cavaliady w Warszawie. Kibicujmy razem!

Przydatne linki: 

NASZA ZAKŁADKA CAVALIADA 2023/24

Kalendarz nowego sezonu 

Oficjalna strona internetowa Cavaliady 

Program Cavaliady w Warszawie

Wyniki na żywo

Cavaliada na Facebooku  

TikTok Cavaliady 

Instagramowe konto Cavaliady 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography