Luciana Diniz zmienia barwy

Data publikacji: 2022-07-20
Luciana Diniz & Camargo 2, fot Dava Palej Timeless Photography
Luciana Diniz & Camargo 2 podczas LGCT  (Stockholm 2019)W nocy z poniedziałku na wtorek (18-19 lipca) Luciana Diniz ogłosiła, że rezygnuje z dalszych startów w barwach Portugalii, by od tej chwili reprezentować Brazylię. Tak zawodniczka rozpoczęła swój wpis na Facebooku: „Poniedziałek pełen niespodzianek, marzeń i emocji. Oficjalnie ogłaszam swój powrót do sportu w nowych kolorach: zielonym i żółtym”. Choć zmiana może wyglądać na nowość, tak naprawdę jest to powrót do korzeni amazonki.

 

A Monday full of surprises, dreams and emotions. I officially announce my comeback to sport in new colors: Green and...

Opublikowany przez Lucianę Diniz Poniedziałek, 18 lipca 2022
Luciana Diniz o zmianie barw
Luciana Diniz
przez lata reprezentowała Brazylię, ponieważ… to właśnie tam się urodziła (konkretnie w São Paulo, największym mieście Ameryki Południowej). Barwy ojczyzny towarzyszyły jej w drodze do dotarcia na poziom międzynarodowy – w tym także podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004) – lecz w 2006 r. amazonka postanowiła zacząć pojawiać się na zawodach jako reprezentantka Portugalii. Wybór państwa oczywiście nie był przypadkowy (to kraj jednego z jej dziadków), a powodem podjęcia takiej decyzji był brak obecności zawodniczki w składzie ekipy Brazylii, która miała wziąć udział w Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Akwizgranie (2006). Diniz startowała pod flagą Portugalii przez 16 lat, rywalizując w tym czasie podczas np. Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012), Rio de Janeiro (2016) i Tokio (2020). 


Luciana Diniz & Fit For Fun (For Pleasure x Fabriano)
Powrót do korzeni z pewnością bardzo cieszy rodaków Diniz, zwłaszcza że zawodniczka od razu wprowadziła zmianę w życie – potwierdzenie jest widoczne na stronie internetowej FEI, gdzie przy nazwisku zawodniczki widnieje już flaga Brazylii

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography